Kapitán Bartoš: Chceme zůstat v laufu, táhne nás skvělé publikum

Rozhovory
PÁ 22. 2. 2019
Ve třech zápasech nadstavby nasbíral David Bartoš šest kanadských bodů za stejný počet přihrávek. Znojemský kapitán tak může být spokojen nejen s výkony týmu, ale i se svými individuálními statistikami.

Znojmo drží vítěznou šňůru, v únoru jste zatím neprohráli. Lepší start do nadstavby jste si nemohli přát, že?
Užíváme si to, ale musíme zůstat nohama na zemi. Chceme v tom laufu pokračovat. Nějaký ten gól dáme vždycky, ale v té obraně trochu tápeme, děláme fauly a zbytečně se dostáváme pod tlak. Při hře pět na pět hrajeme pěkný hokej, myslím si.

Když se ještě vrátíme k poslednímu zápasu, jak na výhru proti Dornbirnu vzpomínáte?
Jsme spokojeni. Ve druhé třetině jsme se sice nechali moc ovlivnit tím, co se dělo na ledě, což vrcholilo fauly a zbytečnými emocemi. Pak jsme to zase vzali do svých rukou a utáhli to. Máme dobrý start do nadstavby.

To utkání bylo hodně vyhecované. Očekávali jste to?
Asi ano. Jsme na to ale připraveni. Už ten zápas s Villachem byl podobný. Všechno se dohrává. Ty týmy nemají co ztratit. Musíme ale ještě více udržovat emoce na uzdě a nenechat se vyprovokovat.

I diváci si zápas užívali. Vnímali jste tu bouřlivou podporu?
Samozřejmě. Většinou tu atmosféru určujeme my, jakým způsobem k tomu přistoupíme. Když fanoušci vidí, že bojujeme a jsme v tlaku, tak je to v hledišti bouřlivé. Jsou skvělí. Pomáhá nám to.

V posledních zápasech se daří i vám osobně. Proti Dornbirnu jste si připsal dokonce čtyři asistence...
Dobře jsme si sedli s kluky v útoku. Máme dobře natrénováno a konečně jsme to přenesli i do zápasů. Doufám, že to tak bude pokračovat.

Jak vám vyhovuje to rozlosování, kdy má kvůli lichému počtu týmů vždy jeden celek volno?
Není to úplně standardní. Jednou hrajeme tři zápasy týdně, pak naopak jen jeden. Docela se to táhne, ale zas tolik nás to neovlivňuje.

Nakonec ta spodní skupina nemusí být tak špatná na přípravu do play-off, že?
Ten styl je trochu jiný. Když jsme hráli tu vrchní skupinu, tak v posledních kolech už některé týmy šetřily hráče na vyřazovací boje. Tady je naopak každý zápas play-offový. Jistá výhoda to být může, ale to se teprve uvidí.

Jak se cítíte po fyzické stránce?
Myslím si, že je to v pohodě. Na ty tři pětky to šlape. Je hodně prostoru na regeneraci. Osobně se cítím dobře.