K prvnímu zápasu do Skalice, nastoupí i znojemští junioři

ST 30. 7. 2008
<em>Znojmo</em> - Zápasový půst končí, po deseti dnech trénování na ledě čeká na Znojemské orly v poslední červencový den první přípravné utkání, které stejně jako vloni odehrají proti Skalici. Letos ale zamíří na led slovenského celku, kterému v uplynulé sezóně jen o vlásek uniklo finále slovenské nejvyšší soutěže. Úvodní buly bude vhozeno v 17.00 hod.

Mužstvo HK 36 Skalica už má první zápas za sebou. V úterý podlehlo Zlínu 1:3. Týmu tvořeného kolem útočníka Žigmunda Pálffyho se vloni dařilo velmi dobře. Bez problémů se dostal do play off, ve kterém skončil před branami finále. O jeho vyřazení rozhodl až sedmý semifinálový zápas, ve kterém podlehl Košicím o jediný gól.

Pálffy není hvězdou jen skalického mužstva ale celé slovenské extraligy. Po základní části byl nejproduktivnějším hráčem, když nasbíral ve 46 zápasech 75 bodů za 30 gólů a 45 asistencí. Branku Skalice hájí ve Znojmě dobře známý Pavol Rybár, který střežil svatyni Orlů v prvním extraligovém ročníku. Na soupisce soupeře najdeme i mladého útočníka Dušana Paška, který mohl bojovat o místo v sestavě Orlů, ale nakonec zvolil jistotu angažmá v mužstvu hrající slovenskou nejvyšší soutěž.

foto
⇒ Vloni vstřelil úvodní gól v přípravě Pavel Selingr, nakonec dal za celou sezónu nejvíce branek a nasbíral nejvíce kanadských bodů z Orlů. Tentokrát ale proti Skalici nenastoupí.

Kádr Orlů doznal snad nejméně změn ze všech deseti extraligových ročníků. Odešli pouze dva obránci Richard Jareš (Liberec) a Lukáš Chmelíř (Chomutov). Náhradou za ně přišli dva mladí urostlí zadáci Jaroslav Mrázek (Sparta) a Martin Rýgl (Liberec). Do útočných řad přibyl devatenáctiletý útočník Daniel Bártek, který hrál nejvyšší kanadskou juniorskou soutěž a mezi muži jej tak čeká zápasová premiéra.

Do jubilejní desáté extraligové sezóny ale Orli nastoupí pod novým trenérským vedením. Loňskou dvojici Václav Sýkora (Pardubice) – Pavel Hynek (Plzeň) vystřídal Radim Rulík (Plzeň) – Václav Baďouček (K. Vary). Do Skalice nepojedou s kompletním kádrem, v sestavě se objeví i tři znojemští junioři - útočníci Roman Alexa, Adam Havlík a obránce Martin Pláněk, jenž by podle plánu měl tvořit obrannou dvojici s Radimem Bičánkem a v sedmnácti letech by to pro něj tak mohla být určitě velká zkušenost.

„Juniory jsme do prvního zápasu postavili za odměnu za to, jak po celou dobu přípravy trénovali s mužstvem,“ uvedl Radim Rulík a pokračoval: „Dveře do mužstva mají otevřené a já bych si velmi přál, kdyby se jim během sezóny v juniorské extralize podařilo mít takovou formu, dostat se na takovou úroveň, aby mohli nastoupit mezi muži.“

Sestava HC ZNOJEMŠTÍ ORLI:

Trvaj, Kameš – Bičánek, Pláněk – Chvátal, Kotaška – Švrček, Rýgl – Štach, Mrázek – Demel, Procházka, Svoboda – Beroun, Kucharczyk, Růžička – Bártek, Meidl, Padělek – Alexa, Čachotský, Havlík