Juraj Sýkora přesídlil na střídačku Orlů

Aktuální zprávy
PO 24. 2. 2014
Vedení znojemského klubu se rozhodlo před vrcholem sezony posílit útočnou sílu. Do týmu tak přichází slovenský forvard Juraj Sýkora. Bohaté zkušenosti nasbíral převážně v slovenské nejvyšší soutěži. „Dohodli jsme se s ním na zkoušce do konce sezony,“ přiblížil povahu kontraktu trenér Orlů Jiří Režnar

Třicetiletý útočník rozehrál svou hokejovou kariéru v rodné Bratislavě. Po krátké juniorské anabázi v zámoří se vrátil zpět do Slovanu, s nímž získal v letech 2005, 2007 a 2008 extraligové tituly. Po následném přestupu do Košic zvedl mistrovský pohár nad hlavu ještě dvakrát. Zkušenosti z play-off má tedy Juraj Sýkora na rozdávání, což by mohlo přijít vhod i znojemskému týmu.

Urostlého hráče nelze přehlédnout, pamatovat si jej můžeme také z dvouletého angažmá v českých extraligových Vítkovicích. Minulou sezonu strávil v Banské Bystrici, kde však vinou zranění odehrál jen polovinu základní části. V letošním roce hájil v šestnácti zápasech barvy kazašského týmu HK Astana.

Sýkora na jihu Moravy již několik dní trénuje. „Momentálně se pracuje na dotažení administrativních záležitostí. Pokud vše půjde dobře, měl by ve středu ve Villachu nastoupit,“ řekl trenér A-týmu Jiří Režnar.