Juniorskou EBYSL doplní v sezóně 2013/2014 dorostenecká EBJL

Juniorský hokej
PÁ 10. 5. 2013
<em>Znojmo</em> - Premiérový ročník Erste Bank Young Stars League napověděl, že nově vzniklý projekt na juniorské mezinárodní scéně má svou budoucnost. Vedení ligy tedy učinilo další krok a v návaznosti na EBYSL se svého spuštění v sezóně 2013/2014 dočká také dorostenecká soutěž Erste Bank Juniors League, v jejíž společnosti se představí rovněž výběr Orlů.

Erste Bank Young Stars League přináší do své druhé sezóny několik změn. V soutěži se opět představí čtrnáct týmů, jejich složení však prošlo menší obměnou. Místo výběru LA Stars Junior a chorvatského Záhřebu se do zápasového kolotoče zapojí dvě další mužstva z Maďarska, která se tak v lize připojí ke svým krajanům z mistrovského Fehérváru.

⇒  Junioři získali loni stříbrné medaile

Systém soutěže zůstává prakticky zachován, opět se tedy bude hrát ve dvou skupinách, přičemž před startem druhé fáze opustí každou skupinu její nejslabší člen. Kluby si však již nebudou přenášet své body z první části do části druhé, což by mělo přispět k dramatičtějšímu boji o play-off.

Novinkou pro nadcházející ročník je vznik Erste Bank Juniors League, pod jejíž hlavičkou odehraje své mistrovské souboje hned devatenáct klubů, mezi nimiž bude i dorostenecký tým Znojma, jehož přestup z české ligy do mezinárodní soutěže posvětil Český svaz ledního hokeje. Svou účast dále potvrdilo sedm rakouských celků, šest mužstev ze Slovinska, pět zástupců bude mít i maďarský hokej.