Junioři odstartují nadstavbu dvěma domácími zápasy

Juniorský hokej
ÚT 12. 2. 2013
<em>Znojmo</em> - Znojemská juniorka navazuje na výborně zvládnutou základní část a po více jak týdenní pauze opět nastupuje k mistrovskému zápolení. V nadstavbových bojích budou svěřenci kouče Radka Hamana usilovat minimálně o udržení 2. místa ve skupině A, které zaručuje účast v semifinále play-off. Své první utkání nadstavby odehrají mladí Orli ve středu 13. února od 16:45 na domácím ledě s Linzem. Úvodní buly sobotního miniderby s Vídní bude vhozeno v 17:15. Přijďte znojemské juniory povzbudit na cestě do play-off!
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Juniorka Orlů

Znojemští junioři se po uplynutí základní části vyhoupli na 2. místo ve skupině A a se ziskem šedesáti osmi bodů si vytvořili solidní náskok před kvartetem dotírajících soupeřů ve skupině. Hlavně díky skvěle sehrané pasáži soutěže mezi druhou polovinou listopadu a první půlí ledna, v níž ukořistili hned dvanáct vítězství ve třinácti zápasech, můžou jihomoravští hokejisté živit šance na play-off.

Orli jsou čtvrtým nejproduktivnějším týmem celé EBYSL, dosud už vsítili 173 branek. Nejvíce bodů nasbíralo trio hráčů František Nahodil, Michael Schejbal a Jakub Fusek. Znojemskou klec, kterou střídavě stráží Petr Helešic (90,5%) a Jakub Novotný (88,3%), již zatížilo 135 gólů (osmý nejnižší počet inkasovaných gólů v lize).

Nadstavbová část, která rozhodne o konečném složení týmů v play-off, přináší Znojmu dalších deset zápasů. Pět z nich odehraje tým na svém ledě, pět na kluzišti soupeře. Úvodní dva zápasy této série odehrají Orli v domácím prostředí již tento týden.

Představení soupeře - Linz

EHC Liwest Black Wings Linz se po ukončení základní části umístil se čtyřiapadesáti body na 3. místě tabulky ve skupině A (celkově na 8. místě) a je tak prozatím čtvrtým nejúspěšnějším rakouským klubem soutěže. Černá křídla ztrácí na druhou pozici ve skupině, kterou drží Orli, čtrnáct bodů.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je útočník Stefan Gaffal (31 + 28), jenž je zároveň druhým nejlepším střelcem ligy. Hranici třiceti bodů ještě překonali Kevin Macierzynski (16 + 27) a Josef Krcho (15 + 15). Nejúspěšnějším bekem v bodování je Bernhard Fechtig (4 + 17).

Znojmo se s Linzem v letošní sezóně utkalo již čtyřikrát, ve třech případech zvítězili mladí Orli a především na domácím ledě si znojemští hokejisté vždy s chutí zastříleli. V předchozích duelech s Linzem si tři gólové trefy připsali Aleš Pelikán, Michael Telesz, Marek Špaček a František Nahodil.

5. kolo: Znojmo - Linz 9:4
17. kolo: Linz – Znojmo 2:3
24. kolo: Znojmo – Linz 9:3
37. kolo: Linz – Znojmo 5:1

Představení soupeře - Vídeň

UPC Vienna Capitals Silver doposud získala čtyřicet devět bodů, což týmu stačí na průběžnou 4. pozici ve skupině A (celkově 10. pozice). Na třetí Linz ztrácí ztrácí pět bodů, na druhé Orly pak celých devatenáct bodíků.

Produktivitu mužstva vede Nicholas Hollendonner (25 + 19), s téměř desetibodovým odstupem za ním se pohybují Stefan Nador (9 + 26) a Sascha Bauer (20 + 14). Mezi obránci hraje prim Patrick Peter (5 + 9).

Ze čtyř vzájemných střetnutích v této sezóně si ve dvou případech připsali vítězství Orli, dvakrát se radovala Vídeň. Hned ve třech zápasech se gólově prezentoval Michael Schejbal, na druhé straně se sedmkrát (!) prosadil Sascha Bauer, ten se dokonce v rámci 2. kola trefil do znojemské sítě hned čtyřikrát.

13. kolo: Znojmo – Vídeň 1:7
2. kolo: Vídeň – Znojmo 7:3