Junioři jsou mezi nejlepšími, dnes začínají druhou část soutěže

Aktuální zprávy
PÁ 13. 11. 2009
<em>Znojmo</em> - Utkáním ve Zlíně dnes zahájí znojemská juniorka další část letošního ročníku NOEN Extraligy juniorů. Mladí Orli šli do úvodní části, po níž si šest nejlepších týmů jedenáctičlenné východní skupiny zajistilo postup do play off, s cílem udržet nejvyšší soutěž, a vyhnout se bojům o udržení. To se jim podařilo, od samého úvodu se pohybovali na čele tabulky, postup si zajistili už několik kol před koncem a nakonec obsadili třetí místo.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Po loňském úspěchu v podobě vůbec první účasti v play off nejvyšší domácí juniorské soutěže se před začátkem aktuální sezóny tak trochu čekalo, na jaké pozice bude nový tým mít. Nejproduktivnější hráči loňského výběru odešli, Adam Havlík zaujal pozici v A-týmu a Jakub Sajdl odešel do Mladé Boleslavi. Jak se ale brzy ukázalo, přišla velmi kvalitní náhrada.

⇒  Ondřej Kacetl, brankářská jednička znojemských juniorů

Znojmo vlétlo do soutěže ve velkém stylu, v prvních pěti utkáních neztratilo ani bod a na soupeřových hřištích uštědřovalo tvrdé debakly – Kometa s Orly prohrála 2:9, Opava dokonce 2:10. Zpět na zem poslaly svěřence Milana Kastnera prohraná utkání s papírovými favority z Pardubic, Zlína a následná ztráta třígólového vedení v Olomouci a prohra 3:4. Tým se ale zvedl, další čtyři duely vyhrál a tři kola před koncem soutěže bylo definitivně jasno o jeho postupu.

Nejproduktivnějším hráčem týmů je Richard Jarůšek, jenž ve 20 utkáních nasbíral 30 kanadských bodů, velmi produktivní byli i další útočníci Peter Schneider, Matěj Síkela nebo Petr Süsser, jenž se v posledních dnech zúčastnil i srazu reprezentačního výběru do 18 let a v jednom ze tří přípravných utkání vstřelil gól. Opory obranných řad byli Martin Pláněk a Jan Lattner, skvělou bilancí účasti na ledě (+15) se může pochlubit Daniel Opalek. Stabilní brankářskou jedničkou je Ondřej Kacetl s úspěšností zákroků těsně pod 91 procenty.

„Všichni kluci hrají o svoje další angažmá, mají možnost se ukázat, to by nyní měla být jejich motivace,“ řekl trenér orlí juniorky Milan Kastner na dotaz týkající se motivace v nadstavbové části, kde již mužstva mají jisté play off a nemusí se bát sestupu. „Motivaci máme samozřejmě i my trenéři, nikdo nechce trénovat hráče, který za rok skončí.“ Možnost získat zkušenosti i v seniorském hokeji nyní díky střídavým startům v druholigové Břeclavi dostali útočník Jarůšek a obránci Lattnerem a Pláňkem.

⇒  Proti Kometě Brno se juniorce dařilo, zvítězila 9:2 a 6:2.

Se Znojmem pronikli mezi nejlepší junioři Pardubic, Třince, Zlína, Vítkovic a na poslední chvíli také brněnská Kometa. Těchto šest celků si nyní zahraje v druhé části soutěže ještě jednou proti sobě systémem doma – venku, přičemž do tabulky se započítávají i vzájemná utkání z první části ligy. Před Vánoci se pak východní skupina spojí se západní, kde se mezi nejlepší dostali Plzeň, Litvínov, Karlovy Vary, Mladá Boleslav, Slavia a Sparta.

Dvanáct týmů doplní po odehrání nadstavbové části ještě nejlepší čtyři týmy ze skupiny o udržení, play off tak bude mít stejně jako loni 16 účastníků. ČSLH na svém posledním zasedání také rozhodl, že oproti původním předpokladům zůstane počet účastníků juniorské extraligy stejný i v další sezóně, mění se tak formát boje o udržení. Místo čtyřčlenné skupiny bude hrát baráž jen poslední tým, jemuž se postaví vítěz kvalifikace Ligy juniorů.