Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Jsme teprve na začátku cesty. Tým má na víc, myslí si trenér Fryčer

Jsme teprve na začátku cesty. Tým má na víc, myslí si trenér Fryčer

Základní část EBEL má za sebou první čtvrtinu. Znojmo se od prvních kol pohybuje na postupových příčkách. Jak je s výkony svých svěřenců spokojený trenér Miroslav Fryčer? Přesvědčili jej zahraniční posily?

Z víkendových domácích zápasů proti těžkým soupeřům jste získali dva body. Jste spokojen?
Úplně ne. Ten zápas proti Vídni jsme si prodrbali sami. Byly tam individuální chyby, ale i přes to kluci ukazují, že na ledě nechají sto procent. To je pro mě velice důležité. Dva body beru, ale chtěli jsme více. Nemůžeme být ale nějak moc namlsaní. Do zápasů chodíme s pokorou, což je také důležitý aspekt.

Základní část je ve své čtvrtině. Tým se pohybuje kolem postupových míst...
Chceme do play-off přímo, což se nám zatím plní. Jsme ale na začátku cesty. Když se podíváte na kalendář, je hrozně dlouhý. Jsem rád, že máme tolik bodů. Pár zápasů jsme ztratili našimi chybami. Věřím, že tým má ještě na víc. Ještě se ukáže, jak na tom jsme.

Letos jste se potkali už se všemi soupeři. Je nějaký tým, který je oproti loňsku úplně jiný?
Myslím si to o Dornbirnu a Fehérváru. Zatím je to ale první čtvrtina, takže těžko soudit. V prvních deseti zápasech jsou všichni připravení a plní elánu, ale teprve teď se bude rozhodovat.

Znojmo je jedním z nejhorších týmů, co se týče využití přesilovek. Jak se na to díváte?
O přesilovkách nehodlám mluvit. Dvakrát denně malujeme na tabuli, jak to chceme hrát... Možná, že to úplně zruším a bude to lepší. Už opravu nevím, kudy jít. Je to katastrofa, hlava mi to nebere. Místo toho, aby nás přesilovka nakopla, tak nás hodí spíš zpátky. Chybí nám tam ta lehkost. Opravdu uvažuji nad tím, že je přestaneme trénovat a třeba se to zlepší samo.

Bowles, McRae i Berisha mají po třech brankách. Výběr se tedy povedl?
V této soutěži se od cizinců očekává, že budou rozdílovými hráči. Kluci se do toho postupně dostávají. Musí si zvyknout, ale chci od nich ještě víc. Je to dobré, ale není to dostatečné.

Po roce a půl se v neděli prosadil i Matěj Češík. To je takový příjemný bonus, že?
Maťo je tady úplně na jiné věci (smích). Je to ale příjemné. Pokud se trefil po tak dlouhé době, tak mu mohu jen gratulovat. Jsem rád za to, že odvádí tu špinavou práci. Když máte spolehnutí na všechny čtyři útoky, pak je to lepší.

Oproti loňskému roku je marodka nyní prázdná, že?
Nechci to zakřiknout, ale máme čtyři kompletní útoky. Třináctým útočníkem je Oščádal, který je vždycky schopen skvěle zaskočit. Pokud se nám ta marodka bude vyhýbat po celou sezónu, můžeme být úspěšní.

V pátek jedete do Bolzana. Co od zápasu očekáváte?
Ten začátek měli katastrofální, ale teď podle výsledků se chytli a stoupají tabulkou. Musíme se dívat dopředu a připravit se na to utkání. Jedeme tam vyhrát.

Patří Bolzano k vaší nejoblíbenější destinaci? Dlouho jste tam působil...
Je to velmi daleko (úsměv). Dobrá destinace to je tak na dovolenou nebo na návštěvu kamarádů. Samozřejmě se tam rád vracím. Mám mnoho vzpomínek na Itálii, ale teď to je vyloženě práce. Vždycky tam jedu vyhrát a je mi jedno, se kterým týmem.