Jiří Režnar: Ve druhé třetině jsme propadli

Rozhovory
SO 19. 9. 2015
Hodně těžký zápas mají za sebou Orli. Ve Vídni dlouho hráli s kvalitním soupeřem zcela vyrovnanou partii a přetahovali se o vedení, nakonec odjíždějí s vysokou porážkou. „Domácí jsme nastartovali víceméně sami," ohlíží se za zápasem kouč Jiří Režnar.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

V neděli jste v utkání se Salzburgem vítězství 7:1 slavili, v pátek ve Vídni přišel stejný výsledek, ale tentokrát je Znojmo na opačné straně výsledkové tabule. Jak hodnotíte zápas?
Je to tak, inkasovali jsme sedm gólů a propadli ve druhé třetině, kterou jsme začali velmi vlažně. Měli jsme hned na úvod možnost přesilovky, ale nebyli jsme schopni se prakticky dostat do pásma. Martin Podešva mohl po vyhraném buly v dobré šanci dát gól, bohužel netrefil bránu. Kdyby trefil, mohlo to vypadat jinak.

Pak ale přišel nešťastný gól na 1:2 a následně smršť kolem 34. minuty zápasu, která rozhodla.
Domácí jsme nastartovali víceméně sami naším vlažným začátkem třetiny. Začali bruslit, hrát agresivně, dohrávat souboje. My jsme naopak vypadli z rytmu, najednou nám tam napadaly góly a zbořilo se nám to celé jako domeček z karet.

Ve 34. minutě zápasu jste inkasovali tři branky během 32 vteřin, zažil jste někdy něco podobného?
Asi nezažil, ale je to hokej. Propadli jsme tam v obraně, byly to hodně podobné góly a především naše hrubé chyby ve středním pásmu.

Přesto až do toho okamžiku se hrál vyrovnaný zápas. Na tom asi můžete stavět při přípravě na nedělní duel s Fehérvárem...
Neděláme z toho velkou vědu. Dnes se nám zápas nevydařil. Hráči se samozřejmě po tom knock-outu, který inkasovali ve druhé třetině, budou těžce sbírat. Ale zítra je nový den, tak to musíme brát. Musíme se připravit na neděli.