Jiří Režnar: Těsná výhra je kolikrát lepší, než výsledek 6:0. Učíme se tyto zápasy zvládat

ST 23. 11. 2016
Znojemští hokejisté mají přesně v polovině základní části první šestku na dostřel. O výkonech mužstva, střídání gólmanů i o pátečním soupeři hovoří v rozhovoru trenér Jiří Režnar.

V úterý jste odehráli vyrovnaný zápas s lídrem tabulky. Nakonec ale body nepřinesl. Co rozhodlo?
V první třetině jsme byli pod tlakem. Vídeň hrála velice dobře. V další části jsme se z toho sevření už dostali, ale bohužel na začátku třetí třetiny jsme inkasovali dva nešťastné góly. Zhruba těch čtyřicet minut bylo z naší strany dobře odehraných.

Hodně zápasů končí rozdílem jednoho gólu. Jak moc je to pro hráče náročné?
Je to na hraně. Může to sklouznout na dobrou i na špatnou stranu. Jestliže po dvou třetinách prohráváme nebo vyhráváme o gól, musíme zůstat v té třetí silní a nesmíme se dostat do ústraní nebo udělat nějakou chybu. To se nám bohužel nedaří. Vždycky tu chybu uděláme. V Linzi jsme měli dobře rozehrané utkání, ale nakonec prohráli. Podobně jako ve Vídni.

Orli v polovině základní části

• 8. místo (31 bodů)
  • 11 výher, 11 proher
  • 54 vstřelených branek, 62 inkasovaných
  • úspěšnost přesilovek: 17,5 % (7. místo)
  • úspěšnost oslabení: 83,8 % (5. místo)
  • 169 trestných minut (2. místo ve fair play)
  • nejproduktivnější hráč: Libor Šulák (17 bodů)
  • nejlepší střelec: Adam Hughesman (9 gólů)
  • nejvíce nahrávek: Libor Šulák (13 asistencí)

Co se vám letos daří, je fair play. Je to výsledek nějaké dlouhodobé práce?
Hráče na to upozorňujeme, ale nezaměřujeme se na to. Nutíme je, aby hráli důrazně a tvrdě. Zatím to není takové, jako bychom si představovali. Během pár dnů ani týdnů to bohužel nelze zlomit.

Jaká je v současné chvíli náplň tréninku? Kde vidíte nedostatky mužstva?
Dělali jsme standardní situace v útočném pásmu. Sledujeme i ukazatel buly, který máme v současné chvíli velmi slušný. Nejsme ale zatím schopní dostat ihned po vhazování kotouč před branku a udělat tam ten tlak, který potřebujeme. V některých zápasech se to zlepší, ale v jiných je to zase horší. Pracujeme na tom, abychom hráli jednoduše, a abychom byli schopni zvládnout ta utkání o gól a získat je na svoji stranu. Kolikrát je to lepší, když vydřete výhru o jednu branku než vyhrát 6:0.

Letos hodně střídáte gólmany. Podle čeho rozhodujete, kdo půjde do branky?
Více méně to má na starosti Petr Hrachovina. Pracuje s nimi a ví, kdo je v té pohodě. Bavíme se s ním o tom a díváme se, proti kterým soupeřům se Patrikovi dařilo. Snažíme se, abychom poslali do branky toho správného. Momentálně nemáme jasnou jedničku.

Na marodce zůstávají čtyři hráči. Jaká je jejich současná situace?
Roman Tomas začal posilovat, na ledě ale ještě nebyl. Jirka Beroun je na tom podobně. V pondělí půjde na kontrolu a uvidíme. Pokud začne trénovat na ledě, bude potřebovat ještě tak týden, než bude moct naskočit do zápasu. S Teddym a Patrikem Novákem zůstává situace stejná.

V pátek jedete do Villachu, kde se vám dlouhodobě nedaří...
Sedím u záznamů a vybírám věci, které si ukážeme na tréninku. Hrají aktivní agresivní hokej s tlakem pod branku. Když jsme tam hráli do druhé kolo letos, dvě třetiny byly z naší strany slušné, ale v té třetí nám to tam po hrubkách napadalo. Je to soupeř jako každý jiný. Možná nám podvědomě nesedí, ale o body se samozřejmě porveme.