Jiří Režnar: S přístupem hráčů k přípravě mohu být spokojený

Rozhovory
ČT 16. 5. 2013
<em>Znojmo</em> - Po loňském experimentu s individuální přípravou, po níž se hráči sešli až na konci května, se letošní příprava odehrává v tradičním modelu. Pod vedením nového tandemu koučů polykají znojemští hokejisté společné tréninkové dávky a pracují především na fyzické kondici. Hlavní trenér Jiří Režnar má prozatím pro své svěřence jen slova chvály, jedním dechem však dodává: „Tenisky nejsou brusle, vše se ukáže, až se objevíme na ledě.“
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Máte za sebou téměř čtyři týdny letní přípravy, jak byste je zhodnotil?
Je vidět, že kluci chtějí pracovat. Jsou to převážně mladí kluci, takže kdyby nechtěli, bylo by to špatné. Tato letní část je jako vždy zaměřena na sílu, vytrvalost, obratnost a podobné vlastnosti. Zatím všichni jedou na sto procent, takže z tohoto hlediska jsem spokojený.

Jaký program budou mít hráči v následujících dnech?
Ještě nás čeká týden této obecné přípravy, poté přijde týden individuální přípravy, na který hráči dostanou individuální plány. Pak další čtyři týdny společného tréninku po němž bude následovat čtrnáctidenní dovolená. Na led bychom měli vyjet již v pondělí 22. července.

Do přípravy jste zařadili také tenis nebo plavání...
Tenis hrajeme ve středu, to je pro nás takový regenerační den, protože pondělí a úterý jsou náročnější. Při tenisu je důležité čtení hry, rychlé starty, což už patří k hokeji. Na plavání chodíme v pátek, kdy je účelem “vyplavat se“ po náročném týdnu.

Kdy se k týmu připojí další hráči, kteří už mají podepsané smlouvy?
Zdeněk Blatný a Andrew Thomas se k nám připojí až při přípravě na ledě. Ještě pracujeme na příchodu dvou hráčů, ti by se k nám zřejmě také přidali až v červenci.

Jak probíhalo Vaše seznamování se Znojmem?
Já mám manželku z Jihlavy, takže Znojmo znám poměrně dobře. Na Vranovskou přehradu jsme jezdili každý rok. Zrovna před pár dny jsme měli odpoledne volno, tak jsem se byl na hrázi podívat. S nějakou aklimatizací jsem neměl žádný problém.

Pro hokejový svět je nyní aktuální mistrovství světa, sledujete zápasy?
Určitě sleduji. Mám teď hokejem naplněný celý den. Před chvílí jsme se bavili s kolegou o tom, že až mistrovství skončí, tak nebudu mít co dělat.