Jihlavský ježek zadupe v Hostan aréně!

PÁ 1. 10. 2010
<em>Znojmo</em> - Již podruhé v tomto týdnu se znojemský hokejový svatostánek rozezvučí prvoligovým zápasem. Tentokrát domácí změří síly s aktuálně vedoucím celkem celé soutěže – HC Duklou Jihlava. Domácí fanoušci prozatím nemají tolik důvodů k radosti, přesto orlí mašina pomalu nabírá na rychlosti a stoupá v tabulce. V derby s týmem z Vysočiny tak může konečně potvrdit svou formu z letní přípravy. Přijďte si v sobotním odpoledni zafandit a současnou basketbalovou terminologií si “prožít krásu hry”. Úvodní hvizd rozhodčího je plánován na 17:30.

Představení soupeře

Jihlavským se vstup do soutěže nadmíru vydařil. Nejenže drží již avizovanou první příčku tabulky, navíc ještě v každém zápase odcházeli z ledu s alespoň jedním bodem na kontě, přičemž dokázali porazit Chomutov i Ústí nad Labem. Bodově se zatím daří hlavně Oldřichu Bakusovi (5+3) a Danielu Hodkovi (3+4), v závěsu za vévodícím duem se drží exznojemský Tomáš Čachotský (2+2).

Pod taktovkou trenérů Petra Vlka a Patrika Augusty stráží jihlavskou klec Milan Řehoř s třinácti inkasovanými brankami a úspěšností zásahů 92,12%. Obrannou modrou brání Tomáš Kaláb, Tomáš Ficenc či Rostislav Malena. Útočnou sílu obstarávají již zmiňovaní Bakus, Hodek, Čachotský, ale také Michal Jeslínek nebo Aleš Padělek.

foto
⇒  Vladimír Říha i Tomáš Čachotský oblékli v kariéře dresy obou sobotních soupeřů

Loňské vzájemné zápasy vyznívají lépe pro Jihlavu. Třikrát dokázala Orly porazit, jedinou výhru si Znojmo vybojovalo na soupeřově ledě. Také v letošní přípravě se obě mužstva setkala hned dvakrát. V prvním zápase se radovali Znojemští, kdy po gólech Tomáše Vrby a Aleše Staňka zvítězili 2:0. V druhém střetnutí byli úspěšnější Jihlavští, kteří vyhráli 2:1. Gólově se tehdy prosadil jen Tomáš Rachůnek.

Při pohledu na rozlosování 6. kola je nabíledni, že souboj mezi Jihlavou a Znojmem můžeme označit nejen jako tradiční derby, ale současně jako šlágr kola. Když k tomu přičteme, že se jedná o první domácí sobotní zápas, dá se očekávat vysoká návštěva a skvělá atmosféra, která Orly nabudí ke skvělému výkonu.

Z Orlí kabiny

Znojemským patří prozatím se šesti body na kontě 11. pozice v tabulce. Hned na dostřel má však několik dalších týmů, bodové rozdíly jsou na začátku sezóny zanedbatelné. Ve středu zaznamenali Orli první tříbodové vítězství, které se snad stane odrazovým můstkem do lepších časů. Do zápasového kolotoče již naskočil Erik Hrňa, jenž se zaskvěl hned dvěma gólovými asistencemi.

Statistiky domácích nadále vedou Vladimír Říha a Radek Haman. V posledním zápase se gólově chytil také Tomáš Hradecký. Trochu za očekáváním je prozatím výkon Karla Pláška, který si připsal jen jednu asistenci.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Jiří Florian (Chodov)
Čároví: Jan Bertlík, Radek Koskuba (oba Most)

Sestavy z posledních utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička - Rangl, Štach, Pláněk, Kania, David, Kolafa, Klimeš, Lattner - Haman, Orsava, Plášek - Hradecký, Beroun, Havlík - Říha, Staněk, Hrňa - Rachůnek, Vrba, Podešva.

HC DUKLA JIHLAVA: Řehoř - Ficenc, Dobrovolný, Šidlík, Malena, Zelený, Kaláb, Staněk, Suchý - Hodek, Bakus, Čachotský, Padělek, Hollý, Škumát, Jeslínek, Man, Bezděk - Pitule, Zeman, Krupka.

Další zápasy 6. kola

Havlíčkův Brod – Kadaň