Jihlava i Havířov. Znojmo zná první soupeře pro přípravu

Aktuální zprávy
SO 4. 7. 2020
Znojmo se během letošní přípravy utká s prvoligovými Jihlavou a Havířovem i druholigovým Táborem. Na programu je zatím pět zápasů, dva z nich se odehrají ve znojemské Nevoga aréně.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Přípravu Znojmo otevře 11. srpna zápasem proti Havířovu, kde působí jako hlavní trenér Jiří Režnar. Ten vedl Znojmo čtyři sezóny a získal s ním i stříbrnou medaili v EBEL. Pozici kouče Havířova si v minulosti zkusil i Miroslav Fryčer, současný sportovní manažer a trenér Orlů. V dresu Havířova se představí i bývalý znojemský obránce Antonín Bořuta.

“Hledali jsme soupeře na podobné úrovni.“

Miroslav Fryčer (sportovní manažer a trenér Orlů)

Dva duely odehrají Orli proti druholigovému Táboru, kterému se postavili naposledy před deseti lety. V prvoligovém zápase tehdy zvítězili Kohouti, když Orlům nestačily branky současného trenéra Jiřího Berouna a útočníka Adama Havlíka ani asistence Martina Podešvy a prohráli 4:5.

Zatím poslední potvrzený přípravný zápas odehrají Orli v Jihlavě. Proti té hráli naposledy před sezónou 2014/15. Tehdy zápas skončil remízou 1:1, Jihlava však ovládla následující samostatné nájezdy.

„Když jsme řešili, s jakými týmy odehrajeme přípravu, nebylo jisté, jakou ligu budeme hrát. Hledali jsme soupeře na podobné úrovni. Nakonec se nám podařilo domluvit pět zápasů proti Jihlavě, Havířovu a Táboru. Jsou to dva prvoligové týmy a jeden druholigový. S Jihlavou bude mít duel navíc nádech derby, jelikož se jedná o blízkého soupeře z Vysočiny,“ komentuje výběr soupeřů Miroslav Fryčer, sportovní manažer a hlavní trenér Znojma.

Přípravná utkání Orlů v sezóně 2020/21
úterý 11. 8. Havířov – Znojmo
čtvrtek 13. 8. Znojmo – Tábor
úterý 18. 8. Znojmo – Havířov
pátek 4. 9. Tábor – Znojmo
úterý 8. 9. Jihlava – Znojmo

* Časy začátků zápasů budou upřesněny. Termíny se mohou ještě měnit.