Jeden krok jsme udělali, další dva ale zbývají, ví Erik Hrňa

Aktuální zprávy
ČT 16. 12. 2010
<em>Znojmo</em> - Při derby s Třebíčí prožil zvláštní zápas. Byl na modré čáře u toho, když hosté v oslabení ujeli do brejku a otevřeli skóre, poté ale patřil mezi nejvýraznější postavy Znojma a v hektické druhé třetině nakonec pro Jiřího Berouna připravil vítězný gól. Erik Hrňa si svou znojemskou anabázi i úspěch v derby užívá. „Atmosféra byla super. Jsem docela zvyklý ze Vsetína, kde chodilo hodně lidí. Když jich tady přijde víc, je to ještě lepší,“ chválí.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

V letní přípravě si jej do svého kádru vybralo Znojmo, on se ale nakonec i přes vážné zranění a operaci během předsezónního drilu dokázal prosadit ještě o soutěž výš, v extraligovém Třinci. Nyní se Erik Hrňa na pár utkání vrátil do orlího dresu a mohl s mužstvem slavit cennou výhru nad rivalem z Třebíče. „Minulý zápas to bylo daleko lepší,“ říká Hrňa. „Hlavně že jsme ale vyhráli, navíc v takovém derby.“

Tříbodový úspěch společně s prohrami Kadaně a Vrchlabí posunul orlí letku na vytoužené osmé místo zajišťující účast v play off, do konce první části ligy ale stále zbývá odehrát dvě kola. „Jak teď v kabině říkal trenér, jeden zápas jsme sice vyhráli, ale ještě zbývají další dva,“ varuje šikovný útočník před silnými soupeři v podobě Havlíčkova Brodu a Berouna.

foto
⇒  Erik Hrňa dal gól proti Vrchlabí, ve středu přihrával na vítěznou trefu, jenž potopila Třebíč

Právě tyto dva duely má Hrňa ve svém programu na nejbližší dny jasně určeny. „Budu hrát za Znojmo ještě v sobotu a v pondělí, potom to vypadá, že pojedu zase zpátky do Třince,“ naznačuje, že po konci současné reprezentační přestávky se znovu bude rvát o místo v nejvyšší soutěži.

Prozatím ale představuje hrozbu pro prvoligové soupeře. Po pondělní gólové trefě proti Vrchlabí dnes hýřil aktivitou i v duelu s Třebíčí, přestože úvod zápasu mu nevyšel podle představ. V přesilovce Znojma nezachytil puk na modré čáře a poté už mohl jen sledovat, jak Obdržálek nekompromisně posílá z brejku Horácky do vedení. „Ani jsem nedostal vynadáno, puk se totiž docela rychle odrazil do středu. Ani nevím, jestli to skočilo nebo jsem se vůbec netrefil, ale každopádně už jel soupeř do brejku. Chtěl jsem do toho ještě skočit, aby se puk nějak odrazil zpátky do útočné třetiny, ale bohužel se to nepovedlo.“

Negativní moment ale v dalším průběhu zcela zaplašil a na ledě byl hodně vidět. Po neuznaném gólu Třebíče na 3:2 se přičinil o to, že soupeř dostal o pár vteřin později tvrdý direkt v podobě inkasované branky. „Chtěl jsem si letící puk sklepnout dolů a projít kolem obránce, ale on mě chytil hokejku a nepustil dál. Jirka Beroun ale akci parádně zakončil,“ chválí si útočnou spolupráci, která je v posledních střetnutích velmi produktivní.

Psychické povzbuzení z cenné výhry si Orli budou chtít přenést i do sobotního střetnutí v Havlíčkově Brodě. Určitě bude potřeba, vždyť venku se znojemským hokejistům vůbec nedaří a už osmkrát odjížděli domů bez bodu. „Musíme vyhrát! Tak to prostě je, to je náš úkol,“ burcuje Hrňa. „Sledujeme tabulku, do osmičky se prostě musíme dostat.“