Je to doba hledání, říká trenér Sýkora

Aktuální zprávy
SO 28. 7. 2007
Z n o j m o - Znojemští orli vlétli do přípravy s nasazením. V úvodu zápasu proti slovenské Skalici byla sice vidět řada nepřesností, ale to se v průběhu utkání změnilo a hráči předvedli několik pohledných akcí, kterými si domácí hráči nejednou vysloužili potlesk diváků. Trenér Václav Sýkora byl spokojen s chutí hráčů, ale naopak tomu bylo s obrannou hrou ve třetí třetině.

Na hráčích Znojma bylo vidět, že si už chtěli zahrát hokej, zpočátku se hra příliš nedařila, ale Orli se brzy dostali do tempa. „Myslím si, že hráči hráli s chutí, ale byly tam samozřejmě nějaké věci, se kterými jsme spokojení nebyli. Konkrétně v obranné hře jsme ve třetí třetině znatelně polevili poté, co jsme se dostali do dvoubrankového vedení. Soupeř toho naštěstí využil jen jednou. Doufám, že si tohle v dalších zápasech pohlídáme,“ hodnotil přístup svých svěřenců k utkání trenér Václav Sýkora.

Zmínil se také o běžných problémech, které se objevují na počátku sezóny, kdy se hráči teprve dostávají do herního rytmu: „V úvodu nám dělal problémy puk, ztráceli jsme kotouče, které jsme měli jasně na holi, možná to bylo i ledem, ale to už tak v prvním zápase bývá. Soupeř byl kvalitní, jsou už také déle na ledě, výborně bruslili, napadali a nedali nám moc prostoru. Není to jednoduché naskočit do prvního zápasu, každý má problémy sám se sebou a natož s kotoučem.“

Zajímavé je, že si hráči hned v prvním střetnutí dobře rozuměli v početních výhodách. „Hráli jsme je na všechny pětky, řekli jsme to hráčům už před utkáním. Prostě pětka, co byla na řadě, do té přesilovky naskočila. Snažili jsme se hrát je jednoduše, někdy se to dařilo více, někdy zase méně. Ze začátku jsme zbytečně moc kombinovali, ale postupně se to zlepšilo, hodnotí přesilové hry hlavní trenér Znojma.“

Úkolem každého trenéra je najít v úvodu nového ročníku co nejlepší sestavení jednotlivých formací. „Je to doba hledání, my se teď na ty hráče díváme spíše jako na jednotlivce, ale samozřejmě budeme hledat co nejoptimálnější řešení sestavy, i když kdo kdy může říct, že je to optimální. Sestavení pětek ovlivňuje také to, že nemáme všechny hráče k dispozici. V tuhle chvíli nám vedle Tomáše Troligy vypadl i Martin Růžička, který od středy netrénoval, ale od pondělí by již měl být v pořádku. Jiří Dopita a Radim Tesařík potřebují ještě více potrénovat. Jsou to zkušení hráči, takže do těch přípravných utkání naskočí trošku později,“ říká o této problematice nový kouč Znojma.

O sestavě pro pohárový zápas na Slavii nemá ještě jasno: "V tuhle chvíli ještě nevíme, jestli budou všichni hráči k dispozici, ale Jirka Dopita ani ten příští zápas nenastoupí. Dohání tréninkové manko a potřebuje více trénink než zápas."