Jdeme za titulem, nešetří slovy David Bartoš

Rozhovory
PO 3. 2. 2014
Útočník David Bartoš patří ke trojici mladých znojemských odchovanců, kteří jsou stálicemi seniorského týmu již čtvrtým rokem. Letos má na svém kontě šest branek a stejný počet asistencí, což je sice o něco méně než loni, ovšem jak sám říká, snaží se plnit především věci do obrany tak, jak po něm vyžadují trenéři.

Davide, jak hodnotíte dosavadní výsledky Znojma v nadstavbě?
Začali jsme dobře. Hned v Linzi jsme vyhráli 6:1. Potom přišla trochu krize. Nemyslím si, že jsme hráli úplně špatně. S Vídní i s Villachem jsme prohráli až po prodloužení. Mohli jsme sice získat o pár bodů víc, ale buďme rádi za to, jak to teď je.

Prohráli jste tři zápasy v řadě. Čemu přičítáte chybu?
Nedařilo se nám dávat góly. V Bolzanu jsme se neprosadili a doma proti Vídni jen dvakrát. To na tyto silné soupeře nestačí.

Co čeká tým v reprezentační pauze?
Na začátku budeme mít nějaké volno, a potom se začneme připravovat na další zápasy. Čeká nás také přátelské utkání s Pardubicemi.

David Bartoš působí v seniorském týmu Znojma již čtvrtým rokem. Podílel se na zisku juniorského mistrovského titulu v roce 2011.

Právě utkání s Pardubicemi je takovým oživením sezóny. Jak se na něj těšíte?
Těšíme se na něj hodně. Po delší době změříme síly také s českým extraligovým soupeřem. Navíc ten zápas přijde až po delší době, co budeme mít volno.

Stejně jako loni, tak i letos si nejlépe umístěné týmy tabulky volí soupeře pro play-off. Považujete to za výhodu?
Může to být zrádné. Tým si vybere soupeře, se kterým má pozitivní bilanci a nakonec na to může doplatit. Osobně si myslím, že by pro nás bylo nejlepší, kdybychom skončili čtvrtí a nějaký soupeř na nás zbyl. Začínali bychom tak play-off doma.

Kdybyste se umístili do třetího místa, koho byste si vybrali?
Trochu to v kabině probíráme. Bolzano by nebylo ideální kvůli cestování. Já osobně bych bral asi Villach, ale nebylo by ani špatné oplatit Vídni loňskou porážku.

Vloni si Znojmo vybrala Vídeň, letos s ním má spíše vyrovnanou bilanci. Myslíte, že by svůj tah zopakovala?
Ať to zkusí a uvidíme. Musím přiznat, že loni byli lepší. Letos bychom si věřili víc, protože s nimi nemáme špatnou bilanci. Měli bychom rozhodně větší šanci.

Co říkáte na letošní úroveň EBEL?
Každým rokem jde ta liga nahoru. Tím, že nikdo ze soutěže nesestupuje, tak se hraje hodně útočný hokej. Nikdo se nebojí vydat se dopředu. To té lize akorát prospívá. Je rok od roku lepší.

Hrajete letos pod novým trenérem. V čem se změnil tým?
Každý trenér má svoji vizi. Před sezónou jsme si v kabině vytyčili za cíl titul a tak si za tím jdeme. Tím, že jsme si zajistili play-off už tak brzo, je letošní rok zatím nejúspěšnější.

Jak jste spokojen s osobními výkony? S dvanácti body jste zhruba uprostřed kanadského bodování týmu.
Bodově jsem na tom o něco hůř, než loni. Tomu ale nepřikládám zas takovou váhu. Snažím se plnit věci do obrany, které po mě chce trenér. To, že dám jeden gól za deset zápasů, ani zas tak neřeším. Nijak mě to nesvazuje. Nejsem kvůli tomu nervózní.