Jaroslav Vlasák není se sezónou spokojen, ale věří, že příští rok bude lepší

Rozhovory
ST 9. 3. 2005
Z n o j m o - Už více než deset let je vůdčí osobností znojemského hokeje <b>Jaroslav Vlasák</b>, prezident klubu. Dá se říct, že letošní orlí sezóna byla výsledkově asi tou nejhorší. Prezident klubu je sice zklamán, ale hlavu nevěsí a věří do příští sezóny ve zlepšení. Mimo jiné prozrazuje, jak to vypadá s rekonstrukcí znojemského stadionu, jestli bude něco nového ve znojemské mládeži a zda APK nechystá nějaké novinky.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Znojmo dosáhlo nejhoršího umístění za celé extraligové působení, přitom ambice před sezónou byly daleko větší. Dá se určit nějaká příčina?
Nepovedlo se to. Je to jenom sport. Nevyšel nám začátek, pak se to těžko dohánělo. Mužstvo nešlapalo tak, jak by šlapat mělo.

Zůstalo trenérské duo Hořava – Votruba. Znamená to, že jste byl s jejich prací spokojen a očekáváte, že příští rok bude lepší?
Pevně v to doufám, že příští rok bude lepší. Miloše Hořavu znám z jeho působení ve Znojmě před dvěma roky a byl jsem s jeho prací spokojený. Byl jsem velmi rád, že přijal nabídku znovu tady trénovat. Honza Votruba taky splnil očekávání, je to odborník. A mně se s touhletou dvojicí velmi dobře spolupracovalo.

Ve Sportovních novinách spekuluje Jiří Hölzel, že by se znojemský klub mohl přesunout do Brna a že z velké míry zajišťujete chod klubu ze svých prostředků. Jak je to?
Není pravda, že bych většinu táhl ze svého, jsou tady sponzoři. Můžu říct, že příští sezónu budeme hrát ve Znojmě.

Jak to vypadá s přestavbou znojemského zimního stadionu?
V současné době existuje plán, projekt, maketa, část obrázků se objevila na internetu. Vypadá to tak, že se shání peníze. To ještě zdaleka není jisté, že se to povede. Napřed musíme sehnat peníze. Jestli dostaneme dotaci, tak to nebude určitě najednou. Budeme se postupně snažit zkulturňovat prostředí na stadionu.

Nenapadlo vás postavit nový zimní stadion?
To mě určitě napadlo, ale na to nejsou peníze. Nový stadion by stál daleko víc, nová hala v Liberci vyjde na nějakých osm set miliónů, rekonstrukce by měla vyjít kolem tři sta dvaceti milionů. Jestliže by se tady postavil nový stadion, což je utopie, tak by šly náklady na jeho provoz rapidně nahoru a já si nedokážu představit, kdo by to platil. V našich podmínkách je nejlepší, pokud se sežene dotace, rekonstrukce, kdy zůstanou provozní náklady kolem té výše, na které se pohybují nyní. Mohly by se tam pořádat třeba i koncerty. Město už vloni zakoupilo palubovku na in-line bruslení, měla by být letos přístupná veřejnosti, pravděpodobně někdy koncem května.

Budou nějaké změny v mládeži?
Mládež zůstává dál jako samostatná účetní jednotka, ono to ani jinak nejde. Mládež funguje jako občanské sdružení, klub jako akciová společnost. Nevím, kde se berou řeči, že mládež funguje samostatně a nic od nás nedostává? Na letošní sezónu od nás dostala 1,5 milionů korun cash a veškeré ledy má zdarma. Někdo se může ohánět tím, že to platí město. Ale město to platí, protože jsem na stadionu vyměnil třeba plexiskla, sedačky, budoval kabiny…. Všechna mužstva od přípravky až po A tým mají ledy zdarma, což stojí tři milióny. Z toho mládež využívá ledovou plochu zhruba z devadesáti procent. U mládeže začal působit Milan Kastner, chtěl bych, aby se začalo jednat i s Karlem Vaňkem.

Působíte jako viceprezident APK. Chystají se nějaké změny?
Schválili jsme základní část, určili pravidla pro play-off. O nějakých zásadních změnách zatím nejednáme. Objevil se návrh na znovuzavedení červené čáry a dojíždění zakázaného uvolnění.

Co vás letos v extralize potěšilo a co naopak zklamalo?
Určitě mě potěšila účast hráčů NHL, extraliga měla opravdu dobrou úroveň a na některé zápasy byla radost se podívat. A nepotěšily mě naše výkony, protože jsme se nedostali do play-off.