Jan Šeda: Dokázali jsme si, že na ligu máme

Rozhovory
SO 3. 9. 2011
<em>Znojmo</em> - Sehráli famózní zápas s bilancí, která se jen tak nevidí. Útočná formace Orlů Petr Kanko, Martin Podešva, Jan Šeda byla na ledě u všech pěti branek Znojma v síti maďarského Fehérváru, navíc žádnou neinkasovala. Unikátní minizápas 5:0 v podání tohoto útoku tak rozhodl o těsném vítězství znojemských barev v dramatickém utkání. „Nestěžuju si,“ smál se Jan Šeda, který zaznamenal dvě přesné trefy.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

V podstatě poprvé jste hráli proti soupeři z Erste Bank ligy v plné síle. Co vám zápas ukázal?
Myslím, že to bylo kvalitní utkání, určitě jedno z těch kvalitnějších v naší přípravě. Mělo i náboj a navíc pro nás nedopadlo špatně, za vítězství jsme rádi.

V minulých přípravných duelech z kabiny hodně zněla slova o únavě během náročné přípravy. Jak jste se cítil na ledě tentokrát?
Když budu mluvit za sebe, tak jsem se cítil dobře. Už ladíme formu do sezóny, máme jen jednofázové dopolední tréninky, takže to může být i tím… Ale na únavu bych se nevymlouval ani předtím, všechny týmy to mají stejně.

⇒  Jan Šeda i Petr Kanko v zápase vsítili dva góly

Vaše formace byla na ledě u všech branek Znojma, takže se spoluprací asi panuje spokojenost…
Dnes nám to vážně sedlo. Dali jsme všech pět gólů a navíc žádný nedostali.

Jak na vás vůbec působil maďarský soupeř s mnoha reprezentačními hráči?
Je to kvalitní tým, stejně jako všechny ostatní. Zkusili jsme si, jak to přibližně bude vypadat v soutěži, a jsme rádi, že jsme si dokázali, že na to máme. To je do sezóny povzbuzující.

Máte poměrně bohaté zkušenosti s českou první ligou, je nyní na ledě při zápasech poznat velký rozdíl?
Já bych to ještě nehodnotil, zatím jsou to pořád jen přáteláky. Uvidíme v sezóně, třeba to bude ještě mnohem rychlejší. Rozhodně to ale s cizími týmy má spád, je to jednodušší a přímočarý hokej.