Jan Lattner: V obraně jsem si mohl chvilku odpočinout

Rozhovory
SO 8. 1. 2011
<em>Znojmo</em> - Kdybychom měli hledat největší hvězdu sobotního večera, neshodli bychom se. Mezi adepty bychom našli dva střelce dvou gólů Jana Lattnera a Jiřího Berouna, stejně tak autora vítězného samostaného nájezdu Jana Trojan. Vraťme se k první a třetí brance domácích, kterou vstřelil již zmiňovaný znojemský odchovanec Jan Lattner. V posledních třech utkáních jej trenéři staví do útoku a dnes to přineslo své ovoce: „Hrálo se mi dobře, po dlouhé době znovu v útoku.“
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Zápas třicátého čtvrtého kola přinesl přímo gólovou přestřelku mezi Znojmem a Berounem. Diváci v Hostan aréně si přišli celkem na třináct branek. „Hrálo se mi dobře, po dlouhé době jsem hrál znovu v útoku,“ pochvaloval si po utkání Jan Lattner.

⇒  Jan Lattner (3 + 4)

Úvodní minuty byly v režii hostů, kteří dokázali svému soupeři utéct o tři branky: „První třetina nebyla moc vydařená, ale pak se to zvedlo, dali jsme nějaké góly. Škoda jen, že jsme stejný počet dostali,“ pokračovala znojemská devětaosmdesátka.

Právě jednadvacetiletý znojemský odchovanec se postaral hned o dvě branky. Nejprve snižoval na 1:3: „Při prvním gólu jsem dával nahrávku dozadu na Ríšu Jarůška, který to došťouchal až před branku. Furch to chtěl chytit, ale ten puk se tam pořád odrážel, tak jsem do něj plácnul a byl z toho gól.“

Svoji druhou branku v zápase a třetí celkově přidal o čtyři minuty později: „Dostal jsem parádní nahrávku od Tomáše Klimeše a už mi nezbývalo nic jiného, než zakončit.“

I nadále se nynějšímu útočníku dařilo, avšak všechny pokusy berounský gólman pochytal, a tak hattrick zůstal vzdálený: „Hattrick jsem dal naposledy asi v dorostu. To už je ale hodně dávno.“

Lattner začínal v áčku jako obránce, avšak v posledních třech zápasech jej trenéři staví na levé křídlo, což se proti Berounu vyplatilo. „V útoku jsem hrával naposledy za dorost, a pak jsem se vrátil k obraně. Jsem rád, že hraju a můžu naskočit do zápasu,“ prozradil něco málo z jeho mládežnické kariéry.

Rozdíly v těchto dvou postech jsou však poměrně značné: „Je to více bruslařské. Když jsem v obraně, tak tam si můžu chvilku odpočinout, ale tady musím pořád makat.“

Do budoucna zatím netuší, co s ním trenéři zamýšlejí: „To záleží především na tom, kolik nás bude. Teď máme velké problémy s počtem hráčů, tak uvidíme.“