Jan Lattner: Když můžu, hraji tvrdě

Aktuální zprávy
ST 13. 7. 2011
<em>Znojmo</em> - Na konci minulé sezóny trápily Jana Lattnera mnohé zdravotní problémy, se kterými si ale poradil a nyní už se se svými spoluhráči aktivně zapojuje do tréninku. Potíže s ramenem a otřes mozku ho trápily sezónu předchozí, ale teď se těší dobré formě, kterou chce zúročit hlavně v nadcházejících zápasech Erste Bank Ligy. „Bude to atraktivní nejen pro nás, hráče, ale i pro fanoušky, kteří si rozhodně přijdou na své,“ láká ke sledování zápasů. Hned na to dodává: „S první ligou se EBEL vůbec nedá srovnávat, je to úplně něco jiného.“ Pauza před přípravou na ledě končí Orlům 25. července.

Širší kádr Orlů absolvoval pod vedením trenérů Soudka a Stloukala od dubna až do konce června více jak dvouměsíční dril na suchu ve Znojmě a okolí. „Těžké to rozhodně bylo, ale po pár dnech se na to dalo zvyknout," hodnotí Lattner. „Pauza před přípravou na ledě nám končí 25.7. a rozhodně si ji užiji. S kluky se ale setkáme pravděpodobně dřív, třeba tři až čtyři dny předem.“

⇒  Jan Lattner

Do orlího hnízda před startem EBEL přiletěly posily v podobě ostřílených hráčů i nadějných mladíků, ke kterým si celý kádr našel vřelý vztah. „Utvořili jsme super partu, s nově příchozími není jediný problém. Kluci dobře zapadli a myslím, že to bude v pohodě.“ Dvojice Lubomír Vosátko a Jakub Čech se ve Znojmě poprvé objeví až se startem přípravy na ledě.

Vloni Lattner nastupoval jak v obraně, tak v útoku. Na začátku sezóny hrál na postu obránce, ale na konci jej trenéři přesunuli do pozice útočníka, kde se mu lépe dařilo. Kam se dostane v nadcházejícím roce, netuší ani on sám. „Trenéři říkali, že mě postaví tam, kde to bude víc potřeba,“ směje se.

Co se týče EBEL, má Jan Lattner jasno: „S první ligou se nedá srovnávat.“ Zároveň prozrazuje: „Nejsem moc na taktický hokej, bitkám se nebráním. Ale úplný bitkař nejsem, na to tu máme třeba Petra Kanka,“ hovoří o hráči, se kterým se na trénincích velice spřátelil. V alpské lize, která je přímo nabitá kanadským stylem hry, se hráči s robustnější postavou budou jen a jen hodit. Což potvrzuje i sám Lattner: „Bude to tvrdší, než na co jsme zvyklí.“