Jakub Stehlík: Takto jsem se ještě nikdy nebil

Rozhovory
NE 6. 11. 2011
<em>Znojmo</em> - Teprve jednadvacetiletý Jakub Stehlík patří k nejmladším obráncům na znojemské střídačce, v loňské sezóně vybojoval mistrovský titul s orlí juniorkou, ročník 2011/2012 již zahájil jako právoplatný člen A-mužstva v Erste Bank Eishockey lize. V nedělním utkání proti Grazu na sebe upozornil především lahůdkovou bitkou s Guillaumem Lefebvrem, od spíše klidnějšího mladíka věc nevídaná. „Byla to moje první zkušenost s větší bitkou,“ přiznal po zápase Stehlík.

Již od prvních minut střetnutí s Grazem bylo znát, že to tentokrát Orli nebudou mít proti houževnatému soupeři lehké. Hosté aktivně napadali a jen ztěží pouštěli znojemské hráče do zakončení, naopak sami již v osmé minutě skórovali. „Nezachytili jsme začátek utkání, oni do toho vlétli více, než jsme očekávali. Dali docela brzy gól, pak už se to těžko dohánělo, v prostřední třetině navíc přidali další branku. Ve druhé polovině už se hra rozkouskovala a nemohli jsme se dostat do tempa,“ litoval po prohře 0:3 Jakub Stehlík.

Přestože výsledek mluví vcelku jasně pro rakouské hokejisty, průběh hry nebyl až tak jednoznačný. Orli měli několik příležitostí, jak nepříznivé skóre zvrátit. „Myslím si, že zápas byl poměrně vyrovnaný, bohužel jsme neproměnili několik přesilových her, které jsme měli. Bez gólů se vyhrát nedá, oni nějaké se štěstím dali, my ne.“

Znojemský obránce Jakub Stehlík

Duel s Grazem okořenilo zápasnické zápolení, v němž se jedním z hlavním aktérů stal právě Jakub Stehlík. „Petr Kanko byl napaden Lefebvrem, já jsem ho jenom bránil. Šel do něj zezadu a já jsem cítil potřebu a povinnost Petra bránit,“ popsal vznik celé situace znojemský mstitel. Proti zkušenému Kanaďanovi se Stehlík statečně držel, přesto byl v pěstním souboji pasivnějším. „Budu muset zajít do posilovny a trochu na sobě zapracovat,“ usmíval se hráč s číslem “31“ na dresu.

Po konci boxerské vložky odešli oba dva kohouti za potlesku tribun spořádaně do svých šaten. Rozhodčí však trochu překvapivě odměnili hráče pouze desetiminutovými tresty. „V české lize je běžné, že po bitce dostanete automaticky trest do konce utkání, tak jsem šel...byl jsem zaskočený, když mi řekli, že se mám ještě vrátit,“ okomentoval rozhodnutí arbitrů Stehlík.

Část svého trestu si znojemský obránce odpykával ještě ve třetí třetině, v níž se na střídačce neobjevil hlavní trenér Martin Stloukal, který byl z lavičky rozhodčími vykázán. „Já jsem tam půl poslední třetiny nebyl kvůli vyloučení, takže nemohu posoudit, jestli to mužstvu nějak ublížilo. Myslím, že žádný velký vliv to ale nemělo,“ uzavřel ohlednutí za utkáním s Grazem Jakub Stehlík.