Jak se dařilo Orlům v jiných klubech #2

Aktuální zprávy
PÁ 9. 4. 2021
Zatímco v první části rekapitulace o členech A-mužstva Orlů, kteří po nuceném ukončení sezóny zamířili do tuzemských klubů, druhý díl je věnován těm, kteří zkusili angažmá za hranicemi.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Anthony Luciani (Kometa, Litoměřice, Dornbirn)

Kometa: 3 Z, 0 G + 0 A = 0 B, -2, 0 TM
Litoměřice: 2 Z, 1 G + 2 A = 3 B, +1, 0 TM
Dornbirn: 20 Z, 13 G + 18 A = 31 B, +3, 6 TM

Kanadský útočník se nejprve na krátká hostování objevil v dresu Komety a Litoměřic. Když ale bylo jasné, že sezóna druhé ligy nebude znovu spuštěna, přestoupil do rakouského Dornbirnu. V dresu Buldoků využil své rychlosti i ofenzivního stylu ligy a patřil k nejproduktivnějším hráčům. Dornbirn ve čtvrtfinále ICE Hockey League zaskočil favorizovaný Salzburg, vedl v sérii 2:0, následující čtyři utkání už ale prohrál a se sezónou se rozloučil.

Jakub Köver (Bratislava Capitals)

Bratislava: 23 Z, 2 G + 1 A = 3 B, 0, 2 TM

Mladý slovenský útočník získával cenné zkušenosti v ICE Hockey League v dresu Capitals z Bratislavy. Spolu se svým týmem se skrz kvalifikační skupinu probil do play-off, kde dokázal urvat jedno utkání proti silnému Bolzanu. To se nyní chystá na finále soutěže proti Klagenfurtu.

Mikko Vainonen (Frýdek-Místek, Cortina)

Frýdek-Místek: 5 Z, 0 G + 0 A = 0 B, 0, 8 TM
Cortina: 26 Z, 1 G + 7 A = 8 B, +11, 39 TM

Řízný finský obránce nejprve pětkrát nastoupil v CHANCE lize za Frýdek-Místek, poté ale dostal příležitost zahrát si Alps Hockey League za italskou Cortinu a v atraktivním prostředí Dolomit strávil zbytek ročníku. Cortina skončila po základní části pátá, v předkole play-off vyřadila rakouský Bregenzerwald 2:0 na zápasy, následně ale neuhrála ani jedno utkání v sérii s Asiagem. Vainonen patřil k nejvytěžovanějším obráncům týmu.

Michal Kvasnica (Fassa)

Fassa: 15 Z, 2 G + 2 A = 4 B, -12, 2 TM

Taky Kvasnica si vyzkoušel mezinárodní konkurenci v Alps Hockey League, sehrál patnáct duelů v italské Fasse. Ta ale patřila k slabším týmům soutěže, v základní části obsadila s poměrně velkým odstupem 13. místo, první nepostupové do play-off. Mladý dvacetiletý útočník si připsal dva góly a dvě asistence.

Adam Havlík (Kitzbühel)

Kitzbühel: 11 Z, 6 G + 8 A = 14 B, +4, 8 TM

Havlík se vrátil do známého prostředí rakouského Kitzbühelu, kde již v Alps Hockey League v předchozích dvou letech působil. Týmu svou produktivitou výrazně pomohl, v 11 zápasech si připsal 14 bodů, na lepší jak předposlední 15. příčku to ale nestačilo a Kitzbühel zůstal bez play-off.

David Stránský (Topoľčany)

Topoľčany: 22 Z, 3 G + 2 A = 5 B, +4, 6 TM

Pětadvacetiletý obránce si vyzkoušel první ligu na Slovensku v dresu Topoľčan, které po základní části skončily na čtvrté příčce, ve čtvrtfinále play-off ale ve vyhrocené sérii nestačily na pátou Dubnicu.