<i>Ice breakers #4</i>

Aktuální zprávy
PO 10. 3. 2003
Z n o j m o - Druhý zápas ve Znojmě neměl vyloženě zlomové momenty a výrazné hvězdy. Rozhodovalo se týmovými výkony od první do poslední minuty. Přesto některé události byly hodny zaznamenání.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Co rozhodlo: Dokonalý týmový výkon Znojma a absolutní koncentrovanost.

Znojmo v tomto čtvrtém zápase nemělo slabinu. Od první vteřiny se Orli věnovali na více než sto procent hře a nevěnovali soupeři ani centimetr prostoru. Pardubicím evidentně chyběl centr Blažek, bez kterého hra první řady neměla řád. Orli si za předvedené nasazení zaslouží absolutorium.

Co nepomohlo: Nebezpečně vypadalo otevření hry ve druhé třetině, ale Orli se zbláznit nedali

Dva rychlé góly ve Svobodově brance sváděly k bezhlavému útočení, Orli se však dokázali zklidnit a nepodlehli atmosféře zápasu. Bohužel jejich nasazení často sklouzávalo k faulům, čehož naštěstí Pardubice nedokázaly využít.

Kdo zářil: Dvojice Pucher - Uram, celý tým

Celý tým předvedl výborný výkon, na rozdíl od alibistického a individualistického výkonu soupeře hrál kolektivně a systematicky. Dvojice Uram - Pucher ovšem gólově rozhodla a to se počítá.

Komu se nedařilo: Tým se tak semkl, že neměl slabé stránky

Každý hráč měl v každé vteřině zápasu svou roli a tu beze zbytku dodržel. Tým neměl slabou stránku.

Brankář: Neměl tolik práce jako včera, ale i tak odvedl stoprocentní výkon

Chytal opět velice dobře, v klíčových momentech tým podržel a opět dokázal, že jeho podceňování před sérií bylo jen novinářskou hrou.

Lahůdka zápasu: Pucherova nahrávka na Uramův gól

Peter Pucher v souboji u mantinelu neztratil svůj pověstný přehled a přestože byl tísněn dvěma soupeři, dokázal puk bez problémů poslat mezi kruhy na Marka Urama. Ten se mu za ideální přihrávku odvděčil gólem.

Co do dalšího zápasu: V Pardubicích to bude opět jiné, ale začíná se odznova

V Pardubicích Znojmo podle slov trenéra Říhy narazí na úplně jiný tým a bude to mít velmi těžké. Domácí budou pod obrovským tlakem a Znojmo s nimi může hrát vyrovnaně pouze pokud zopakuje stoprocentně koncentrovaný výkon se stoprocentním nasazením. Každopádně, série začíná znovu!