Hráči ukázali, že jsou schopni se sami připravit, těší trenéra Stloukala

Rozhovory
SO 26. 5. 2012
<em>Znojmo</em> - Vůbec poprvé vyzkoušeli hokejisté Znojma letos na jaře nový model suché přípravy na nadcházející sezónu. Prvních několik týdnů absolvovali hráči individuálně, ke společnému tréninku se sešli až nyní po absolvování kontrolních testů. „Všichni hráči podle mého očekávání prošli,“ kvituje hlavní kouč Orlů Martin Stloukal.

Minulý týden hráči absolvovali zdravotní testy, jak dopadly?
Byly to klasické sportovní testy, které dopadly podle mého očekávání dobře. Určitě se na to všichni hráči připravovali a nyní prošli.

Na co se tedy nyní v přípravě budete zaměřovat?
První objemovou část už máme individuálně za sebou. Nyní se budeme soustředit na věci, které už více souvisí s ledním hokejem: výbušnost, rychlostní i silovou vytrvalost.

Do týmu přišlo několik zahraničních hráčů, kdy dorazí do Česka?
Nemáme to ještě úplně doladěné. Možná se připojí už během vloženého přípravného týdne v půlce července, možná až těsně před nástupem na led. Oni vědí, že součástí smluv jsou také sportovní testy, které po příjezdu absolvují u pana doktora Dojčára, kterému bych chtěl touto cestou poděkovat za spolupráci.

Zmínil jste vložený týden, o co se jedná?
Chtěli bychom rozdělit červencovou pauzu a od 14. července vložit pět či sedm dnů tréninku, aby pauza nebyla tak dlouhá. Nejsem ale ještě rozhodnutý, kluci zatím ukázali, že jsou schopni se připravit sami, takže to možná nebude nutné.

⇒  Martin Stloukal

Jak to vypadá s hráčským kádrem? Chystá se ještě nějaká posila?
Máme vyhlédnutého jednoho středního útočníka z Kanady, s kterým bychom měli podepsat smlouvu v následujících dnech. S jeho agentem jsme na podmínkách dohodnutí, sám hráč tady hrát chce, takže tam nevidím problém.

Jinak je kádr uzavřený?
Už je to uzavřený kádr. Spíš zvažujeme, že jednoho až dva hráče ještě uvolníme na hostování do české první ligy, aby hráli. Je fajn mít mladé kluky, ale pokud nehrají, je to špatně. Pokud by některý z hráčů nepředváděl výkony, které od něj očekáváme, mohli bychom je v průběhu sezóny případně i vyměnit.

K týmu se aktuálně připojil Marek Uram. Jaká bude jeho pozice v kádru?
Je zde zatím formou zkoušky, o místo bude muset bojovat jako všichni ostatní. Pokud k tomu přistoupí podobně jako Peter Pucher, věřím, že by neměl mít problémy. Mám radost, jak se k tomu Peter letos postavil. Když srovnám jeho příchod do přípravy loni a letos, je to něco úplně jiného. Je to jeden z hráčů, který mě v tomto směru uklidnil.

Jaká byla situace kolem Radka Hamana?
Hledat místo pro Radka Hamana už by letos bylo složité. Po mně jako po trenérovi nikdo nemůže chtít, abych ho stavěl do třetí nebo čtvrté pětky. Je to hráč, který něco dokázal, vybudoval si velký respekt a myslím si, že už nazrála doba na to, aby místo přepustil mladším hráčům, které tady máme. Radek se k tomu postavil dobře, je to inteligentní člověk. Samozřejmě se může stát, že v průběhu sezóny budeme potřebovat jeho výpomoc a byli bychom za ni rádi.

S jakými ambicemi se chystáte na novou sezónu?
Určitě s většími než v té poslední. Dostali jsme se do play-off, tam vypadli jednoznačně 0:4 na zápasy. Chtěli bychom dopadnout lépe.

Hodně se nyní mluví o vznikající juniorské EBEL. Jak to vypadá s účastí Znojma v této soutěži?
Mělo by se to definitivně rozhodnout v nejbližších dnech. Spíše počítáme s tím, že juniorskou EBEL hrát budeme. Druhá otázka už je, jak se k tomu postavíme po kvalitativní a výsledkové stránce, to je zase na jinou debatu.

Počítáte, že by tuto ligu hráli místní mladí hráči, kteří působili v juniorce třeba už loni?
Samozřejmě děláme to pro znojemské kluky. Můžu je jen nabádat, aby si toho vážili, že se pro ně toto dělá. Místo aby hráli českou první juniorskou ligu, která prakticky nemá úroveň, přijdou do jiného prostředí, dostanou se do styku s cizinci, jinou řečí, uvidí, jak to funguje v zahraničí. Může to pozitivně ovlivnit jejich životy. Velice rád bych viděl nějakou pokoru a respekt jak od hráčů, tak od jejich rodičů.