Hokejisté rozdávali radost v nemocnici

Charita
ČT 7. 2. 2013
<em>Znojmo</em> - Hokejoví Orli se rozhodli navštívit nemocnici ve Znojmě a alespoň částečně zpříjemnit pobyt malým pacientům na dětském lůžkovém oddělení. S dobrou náladou a náručí plnou sladkostí a klubových suvenýrů se pětice hráčů vydala mezi děti, které nečekaná návštěva upřímně potěšila. Vedení oddělení byl navíc předán šek s výtěžkem z prodeje kalendářů Orlů.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Znojemští hráči opět dokázali, že jsou nejen skvělými sportovci, kteří baví své fanoušky, ale že mají i srdce na správném místě. Ondřej Kacetl, Jan Lattner, Lubomír Štach, Adam Havlík a kapitán týmu Jiří Beroun vyrazili ve čtvrtek odpoledne do znojemské nemocnice, kde v doprovodu marketingového manažera klubu Mgr. Petra Veselého předali primáři dětského oddělení MUDr. Petru Bloudíčkovi darovací šek v hodnotě 20 150 Kč.

„Tato částka mohla být věnována hlavně díky našim příznivcům, kteří si zakoupili orlí kalendář pro rok 2013. Polovina výtěžku z prodaných kalendářů putovala právě do rukou představitelů nemocnice,“ řekl Petr Veselý. Zároveň dodal: „Je naším přáním se znojemskou nemocnicí nadále spolupracovat a rádi bychom podobných projektů připravovali více.“

„Peníze využijeme především na zakoupení menších přístrojů jako jsou monitory či infuzní pumpy. O konkrétním využití peněžního daru budeme klub i jeho fanoušky zpětně informovat,“ prozradila vrchní sestra Marie Němcová.

Po předání šeku se hráči postupně podívali na jednotlivé pokoje, kde si s dětmi povídali nebo se společně vyfotili. Nakonec je také obdarovali bonbóny, hokejovými kartičkami či plackami. „Bylo to příjemné odpoledne, podobných akcí se účastníme rádi,“ shodli se závěrem všichni zúčastnění hokejisté.

Fotogalerii z návštěvy Orlů v nemocnici najdete zde.