Hned jsem volal do Znojma, popisuje jednání o dalším angažmá Aleš Padělek

Aktuální zprávy
PÁ 1. 1. 2010
<em>Znojmo</em> - Velkou posilu do útočných řad získali mezi vánočními svátky hokejisté Znojma, na jih Moravy se vrátil Aleš Padělek. Devětadvacetiletý hráč s bohatými zkušenostmi z extraligy si Orly vybral téměř okamžitě po ukončení svého předchozího angažmá v Táboře a těší se, že bude v následujících týdnech blízko své rodině. „Jsem tu doma, takové prostředí je pro mě nejlepší,“ řekl šikovný střelec.

Poslední utkání roku 2009 bylo zároveň prvním představením Aleše Padělka před znojemskými fanoušky, a ti se po střetnutí s Havířovem nakonec rozcházeli do svých domovů spokojeni, přestože papírový outsider domácím cestu za vítězstvím hodně zkomplikoval.

„Co se k tomu dá říct... Vyhráli jsme, ale za stavu 2:1 soupeři dovolili příliš mnoho šancí, při kterých nás hodně podržel Luboš Horčička, což bylo důležité, protože jsme vzápětí dali třetí gól a to utkání už nějak zvládli,“ hodnotí Padělek. „V první i druhé třetině jsme měli hodně šancí, ale góly nedali. O tom ten hokej je. Bohužel nám to tam napadalo až na konci zápasu.“

Negativní bilance vzájemných střetnutí se tak po třetím duelu těchto soupeřů v sezóně převážila na stranu Orlů, předchozí dvě utkání ztratili v nastaveném čase. „Tak to jsem já nevěděl (úsměv). Je to mužstvo ze spodku tabulky, nesměli jsme připustit, abychom je nějakým způsobem podcenili. Zpočátku to bylo trochu nervózní, ale myslím, že pak jsme postupně převzali iniciativu, vytvářeli si šance a hru kontrolovali.“

Vůbec prvním Padělkovým utkáním za Znojmo byl souboj na ledě vedoucího týmu soutěže z Ústí nad Labem, kde proměněným trestným střílením vstřelil jednu z branek svého týmu, v závěru ale po jeho vyloučení domácí čtvrtým gólem rozhodli o majiteli bodů. „Svůj výkon bych radši vůbec nehodnotil (smích). Oba zápasy byly hodně odlišné, Ústí je v lize suverénní a dokazuje to svými výsledky, zatímco Havířovu se tak nedaří, ale měl tady nějaké kluky z Vítkovic a hrál bojovně.“

foto
⇒  Aleš Padělek se v dresu Tábora sešel se svým bratrem Ivanem, ve 22 zápasech zaznamenal 10 bodů

Angažmá v jihočeském Táboře tak zřejmě zůstane jen krátkou epizodou v Padělkově poměrně bohaté kariéře. Nováček první ligy se prakticky po celou sezónu pohybuje na hranici pásma nejhorších čtyř týmů, nebo těsně pod ní. „V Táboře bylo víc věcí, které se mi nelíbily, hlavně jsem byl půl roku pryč od rodiny, a to angažmá mi celkově neprospívalo.“

„Když přišel od vedení Tábora impuls a bylo jasné, že se bude jednat o mém dalším působení, jako první věc jsem volal sem do Znojma. Nějakou dobu jsem pak byl nemocný a moc to neřešil, dohoda s Radkem Hamanem a panem Oherou přišla ze dne na den. Jsem tady doma, můžu být s rodinou, takže prostředí je pro mě nejlepší.“

Zatímco zázemí a hokejové prostředí v Hostan aréně Padělek dobře zná, na své nové spoluhráče si bude muset zvykat. „Jsou tady mladí kluci, kteří přišli před sezónou, a podávají dobré výkony, aspoň v těch dvou zápasech, kdy jsem je měl možnost vidět. Zároveň tu zůstali i někteří starší hráči z extraligy, i když je pravda, že většina z nich je teď vlastně zraněná. Určitě se těším, až se vrátí na led, i když se už teď normálně potkáváme tady na zimáku,“ směje se.

Hráč, který během své extraligové kariéry nastřílel několik desítek gólů, proslul svou unikátní sbírkou puků, se kterými se mu podařilo vstřelit branku. Ten poslední však přidal už v minulé sezóně. „Vždycky jsem totiž sbíral jenom extraligové puky. Ale možná začnu i tady,“ zakončil s úsměvem.