Hlavně, že se podařilo vyhrát

Aktuální zprávy
SO 23. 11. 2002
Z n o j m o - Havířov je sice nejslabším mužstvem letošního ročníku extraligy, ovšem do Znojma přijel s novou trenérskou dvojící, a tak se čekalo s čím na Znojmo vyrukuje. "Čekali jsme, že to bude takový urputný zápas s mnoha fauly. Hokej trpěl, ale je dobře, že se nám podařilo vyhrát," říkal obránce elitní formace <b>David Havíř</b>. Tomu se v poslední době příliš střelecky nedařilo, ovšem nyní smůlu protrhl hned dvěma góly, kterými otočil nepříznivě se vyvíjející se zápas.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku "Byl jsem rád, že jsme to brzy otočili. Stát se to později, tak jsme se daleko víc trápili. V poslední době jsem se dostával častěji do šancí, ale nic jsem nedával. Cítím, že se to zlepšuje." Havíř dal jeden gól při hře pět na pět, druhý přidal v přesilovce pět na tři, byl na ledě celkem při třech gólech svého týmu a při jednom inkasovaném. Obdržené branky si rovnoměrně mezi sebe rozdělily všechny obranné dvojice. "Ono se to během sezóny vždycky otočí. Důležité jsou tři body," doplnil.

Ve čtvrtém útoku "nahradil" Petera Puchera, jenž se posunul zpět do bájného útoku s Uramem a Hamanem, Roman Erat. Podařilo se mu rozsvítit červené světlo, a to dokonce dvakrát. Čtvrtá pětka, kde hrál Erat s Ludvíkem a Petrem Kumstátem, podala vynikající výkon . "Puchera jsem tam tedy asi nenahradil, ale se svými spoluhráči se mi hrálo dobře," říkal Roman Erat.

Zápas Orlů s Pantery určitě nenabídl špičkovou podívanou. Orli prohráli poslední dvě utkání s týmy z čela tabulky o gól a nutně potřebovali vyhrát. Na souboje se zoufale posledním Havířovem však není lehké mužstvo motivovat. "Je to samozřejmě otázka hlavy. Nechtěli jsme, aby se tento zápas zvrhl v sólování, což se nakonec stalo, a pak ten zápas vypadal tak, jak vypadal. Někteří hráči si řeknou, že udělám si ještě tři kličky, pak se stejně vracet nemusím. Na tom ještě musíme zapracovat, aby se nám to nestávalo. A pokud se to příště stane, tak toho hráče musíme okamžitě stáhnout, aby si uvědomil, že to se nedělá," vysvětloval trenér Miloslav Hořava.

V novinách se objevila informace, že se po odchodu Augusty vrací zpět do kádru Michal Mařík. To ovšem nový hlavní trenér Havířova Radomír Kužílek rezolutně popřel. "Máme dva gólmany. Jasná jednička je Petr Svoboda, Jakub Čech dvojka. Petr je ve svých dvaceti třech letech kvalitním gólmanem, který potřebuje jen vyzrát a může být v extralize platným brankářem. Petr byl z dnešního zápasu nešťastný za dva blbé góly, ale několika bravurními zákroky, které i diváci ocenili, potvrdil, že si naši důvěru zaslouží a věříme, že nám v závěrečných bojích, tak důležitých pro náš klub, pomůže."

Petr Svoboda je v Havířově na hostování ze Znojma, za které chytal na začátku letošní sezóny. Po celý zápas působil sebevědomě, nebyla na něj znát nervozita jako v čase, kdy chytal za Orly. "Chtěl jsem podat co nejlepší výkon, protože jsem tady skoro doma a taky jsem chtěl všem ukázat, že na extraligu mám. Dostal jsem dva smolné góly: jeden jsem neviděl přes hráče a druhý perfektně trefil Roman Erat, když jsem špatně vykryl prostor v brance. Myslím si, že jsem měl i pár velmi dobrých zákroků," říkal Svoboda.

Havířovští mají v reprezentační přestávce naplánované dvoufázové tréninky, během tohoto období se mužstvo pokusí zapomenout na dosavadní neúspěchy. "Budeme se snažit hrát tak, abychom nedělali ostudu. Myslím si, že výměnou trenérů by mohl jít konečně mančaft nahoru," dodal Petr Svoboda.