Havlík a Lattner na kempu v Rize: Byla to skvělá zkušenost

Aktuální zprávy
PO 14. 4. 2014
Dva hráči Orlů Adam Havlík a Jan Lattner absolvovali v prvním dubnovém týdnu tréninkový kemp v lotyšském klubu Dinamo Riga, hrajícím ruskou nadnárodní KHL.
Adam Havlík se v sezóně 2013/14 stal nejproduktivnějším hráčem týmu

Znojemské opory mají za sebou velmi vydařenou sezónu v mezinárodní EBEL. Čtyřiadvacetiletý univerzál Jan Lattner se s 24 vstřelenými góly stal nejlepším střelcem Orlů, o rok mladší útočník Adam Havlík nasbíral dokonce 59 kanadských bodů a stal se nejproduktivnějším evropským hráčem celé ligy. Neunikli tak pozornosti předních evropských klubů a na přelomu března a dubna místo na dovolenou zamířili do Rigy, kde týden trénovali s místním týmem KHL.

„Jsme oba moc rádi, že jsme se tam vůbec dostali. Byla to pro mě rozhodně pozitivní zkušenost a zase něco nového," říká Jan Lattner. „Trénovali jsme jen s lotyšskými hráči a šlo především o přesnost nahrávky nebo střelby. Nebylo to v takovém tempu, nebruslili jsme naplno," dodává.

Dinamo už v té době mělo rovněž po sezóně, ve čtvrtfinále play-off nestačilo na Donbass Doněck, pozdějšího soupeře Lva Praha. „Tři zahraniční hráči, kteří tým bodově táhnou, už tam v té době nebyli, a tak jsme byli na ledě s místními kluky, kteří hrají v dalších formacích," popisuje Adam Havlík.

Celý kemp probíhal pod bedlivým dozorem managementu i realizačního týmu Dinama. „V případě, že by naši hráči výrazně zaujali, byly obě strany ochotné jednat o jejich přestupu," vysvětluje prezident klubu Pavel Ohera. „V tuto chvíli to pro kluky na první dvě pětky v Rize není. Generálního manažera Normundse Sejejse ale zaujali a bude je dále sledovat," dodává.

Havlík i Lattner by se tak měli na přelomu dubna a května zapojit do přípravy se zbytkem týmu. „Oba hráči mají v tuto chvíli platné smlouvy ve Znojmě a počítáme s nimi pro příští ročník. Musela by přijít extrémně zajímavá nabídka pro hráče i pro klub, aby tomu bylo jinak," potvrzuje Ohera. „Už jen samotné pozvání našich hráčů na kemp ale ukazuje, že EBEL je v hokejovém světě respektovanou soutěží a ze Znojma je cesta do nejlepších světových lig otevřená," uzavírá.