Haman: Kdybych se na tréninku ukázal dvakrát týdně, nebylo by to ideální

Aktuální zprávy
SO 18. 6. 2011
<em>Znojmo</em> - Orlům vrcholí letní příprava. Již jen dva týdny, a poté se rozprchnou na krátkou dovolenou. Hrající sportovní manažer a zároveň kapitán týmu Radek Haman se snaží ve svých jednačtyřiceti letech přizpůsobit novým cvikům, přesto přiznává, že si jednou týdně dopřeje místo tréninku relaxaci: „Ve středu nejezdím etapu, protože bych to už asi nezvládl, ale ty ostatní dny dělám stejné věci jako kluci.“
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Vrcholí Vám suchá příprava. Jaká byla?
Hrozná. Rok od roku je horší a horší. Navíc mi přijde, že pořád děláme nové a nové věci. Za mě bylo jen běhání a činka. Nic jiného. Musím ale říct, že je letos příprava pestrá. Teď už jsme v té konečné fázi. Už jen tři týdny, tak každý přemýšlí nad tím, že už tu káru dotlačíme do cíle.

Mnohé věci by se daly zakázat z pozice sportovního manažera.
De facto daly. Myslím si, že u kluků bych měl velké plus, ale u trenérů asi ne. Samozřejmě suchá příprava je potřebná. Trend jde nahoru. Navíc to už není jen to jednostranné běhání a posilovna. Místy se objeví i něco nového, takže i těžkého. Člověk ty věci nezná a mladí kluci se přizpůsobí o něco lépe.

Vy sám trénujete s týmem denně nebo vynecháváte?
Je pravda, že mám domluvu, že si přípravu můžu řídit prakticky sám. Přiznám se, že ve středu nejezdím etapu. Dám si spíše rehabilitaci, protože bych to už asi nezvládl, ale ty ostatní dny dělám stejné věci jako kluci. Snažím se, abych s nimi byl často, protože parta se v letní přípravě utužuje, a kdybych se na tréninku ukázal dvakrát za týden, tak by to nebylo úplně ideální.

Změnil se přístup k suché přípravě po vstupu do EBEL?
Je to zrádné. Myslím si, že ta soutěž je těžší a tvrdší. Hraje se tam spíše takový ten kanadský hokej a je tam hodně bitek. Já si myslím, že jsme hokejové mužstvo a měli bychom hrát hokej. Samozřejmě trochu zesílit bychom měli, ale abychom se hnuli. Je pěkné, když budeme zvedat sto padesát kilo, ale pak se neodrazíme. Chce to tedy kombinovat všechno dohromady.

Nedávno jste si zahráli fotbal s Fan Clubem. Jak hodnotíte letošní zápas?
Fotbálek jsme si užili. Potřebovali jsme se trochu odreagovat a vyčistit si hlavu, protože v letní přípravě takovýchto možností moc není. Tady ta akce je na pobavení ideální.

Byl mezi Vámi a fanoušky nějaký respekt?
V minulých letech vždy nějaký malý incident nastal, ale to bylo spíše z našeho neumu, protože fotbal je pro nás doplňkový sport a jsme rádi, že si jej můžeme zahrát. Pár kluků z Fan Clubu hraje fotbal závodně, takže ty „fauly“ nebyly úmyslné. Musím říct, že letos to bylo úplně bez problémů. Za ty roky to byl snad nejpohodovější zápas, kdy se nic nestalo. Fanoušci vědí, že se nechceme zranit. Spíš jsme si stačili u toho ještě popovídat.