Aqotec Orli Znojmo Aqotec Orli Znojmo

Gól v závěru první třetiny nám pomohl, hodnotí Jakub Stehlík

Gól v závěru první třetiny nám pomohl, hodnotí Jakub Stehlík

Jakub Stehlík chytl na startu nové sezóny parádní formu a svým dnešním výkonem odstartoval obrat Orlů, když těsně před první přestávkou z pravého kruhu propálil gólmana Quemenera. V rozhovoru hodnotí soupeře i vlastní formu.

Jak byste zhodnotil zápas s Dornbirnem?
Super. Vyhráli jsme, což je skvělé. První třetina nebyla z naší strany úplně ideální. Dornbirn se dostal do vedení a bylo těžké nějak reagovat. Gól v závěru třetiny byl důležitý. Od druhé třetiny jsme byli dominantní a soupeř měl obrovské problémy s naším nátlakovým hokejem. Pomohly nám i přesilovky, dali jsme nějaké branky…

Právě ve druhých třetinách se vám poměrně daří střílet branky…
Podle mě nemají soupeři ještě tolik natrénování. Začali s přípravou o něco později. V první třetině stíhali, ale v té druhé jsme hráli rozhodně lépe.

Vy osobně nastupujete na přesilovky, daří se vám i z hlediska kanadských bodů. Cítíte se v dobré formě?
Jsem rád za to, že můžu nastupovat v přesilovkách. Zatím plním svoji úlohu a dělám i nějaké body. Jsem šťastný a doufám, že to tak bude i pokračovat. Přesilovky hrajeme zejména přes Coltona, on nám ty přihrávky rozdává.

Součástí hry Orlů je letos poměrně hodně puků od modré čáry a následná teč, z čehož padají i góly. Jde o natrénovanou záležitost?
Máme to natrénované. Snažíme se střílet tak, aby útočníci mohli tečovat v předbrankovém prostoru. V dnešním hokeji z toho padají góly nejvíce.

Související články