Generálku na ligu obstará dvojboj s ambiciózním Táborem

PO 5. 9. 2022
Poslední dva zápasy mají na programu Orli před startem nové ligové sezóny. V úterý přivítají v Nevoga areně od 18:00 mužstvo Tábora a o 48 hodin později svedou souboj na ledě jihočeských Kohoutů.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jihočeši patří roky k tradičnímu účastníku druhé ligy a v těch posledních dvou také k favoritům na postup do CHANCE ligy. V uplynulém ročníku dokráčeli Kohouti až do baráže, ale zde jim vystavil stopku Šumperk. Nejvyšší cíle má Tábor i v letošní sezóně. Nečeká na něj ale v silné skupině nic jednoduchého. Na střídačku se nově postavil Radek Bělohlav, kterému bude sekundovat Zdeněk Kutlák.

Že to Tábor myslí s úspěchem vážně svědčí i solidní příprava. Postupně si odnesl skalp korejské univerzity Yonsei, prvoligové Jihlavy, ligového konkurenta z Letňan, Havlíčkova Brodu a dvě výhry zapsal i nad účastníkem Alpské ligy Steel Wings Linzem. Až v posledních dvou zápasech a zároveň odvetách přišly porážky od Havlíčkova Brodu a Jihlavy.

Navíc se Táboru podařilo udržet kádr pospolu a ještě získat zvučná jména z vyšších soutěží. Do brankoviště přišel ze Vsetína David Gába, do obrany z Vítkovic Karel Plášil, z Prostějova David Vala, z Kladna Jakub Suchánek a z Jihlavy Daniel Kabelka. Útok posílil slávistický Jakub Vlček a dvojice z Ústí nad Labem Jan Milfait – Jiří Severa. Když k tomu přičteme zkušenosti hráčů jako Lukáš Endál, Kamil Černý, Jakub Matušík či Petr Zíb, jeví se síla Tábora velmi zvučně.

Znojmo už s velkou pravděpodobností našlo optimální složeních svých řad a v posledním zápase se o tom přesvědčil Vyškov, který si odvezl debakl 8:0. Skvěle se projevuje duo Marek Špaček – Dominik Sklenář, které by tak mělo zdárně sekundovat elitní formaci Jakub Köver, Jan Hruška a Tomáš Svoboda, který nedohrál poslední utkání, ale zřejmě by neměl proti Táboru chybět.

V brankovišti se nadále točí dvojice Dominik Groh – Matěj Žajdlík. Nyní by měl dostat přednost prvně jmenovaný. Pozitivně se jeví výkony i hráčů, kteří v rámci zkoušky bojují o místo v kádru Orlů.

Sestavy z posledních zápasů

Orli Znojmo:Žajdlík – Kloz, Mareš, Tejnor, Stránský, Jenáček, Zukal, Remta – Svoboda T., Hruška, Köver, Nižnikov, Šťovíček, Sklenář, Špaček, Havlát, Svoboda O., Kotrba, Pigl, Adámek.
HC Tábor:Gába – Suchánek, Plášil, Vala, Kříž, Černý, Hajič – Seidl, Matušík, Šulek – Bárta, Dančišin, Endál – Zayml, Vlček, Severa – Masopust, Zíb, Chocholoušek – Duda.