Gabriel Špilár do Znojma?

Aktuální zprávy
PÁ 29. 11. 2002
Z n o j m o - Slovenská agentura SITA přinesla informace o tom, že jednadvacetiletý slovenský reprezentant Gabriel Špilár by měl přestoupit do Znojma. Vedení znojemského klubu však tuto informaci nepotvrdilo. „Samozřejmě že průběžně monitorujeme situaci a sledujeme hráče jak v Česku, tak na Slovensku, ale v současné době je předčasné mluvit o jakýchkoli konkrétních jménech,“ řekl manažer Orlů <b>Roman Kaňkovský</b>.

V podobném duchu se vyjádřil pro agenturu SITA i zástupce košického klubu, ve kterém v současnosti Špilár hraje. „Nás nikdo zatím neoslovil. S Gabrielem jsme už hovořili o jeho budoucnosti a určitě ještě budeme. Byli bychom rádi, kdyby v Košicích zůstal i po této sezóně,“ informoval ředitel HC Košice Mojmír Božík. Bývylý skvělý obránce zároveň podotkl, že podmínky, které slovenským hokejistům nabízejí kluby v zahraničím jsou obvykle lukrativnější než na Slovensku. "My nechceme hráčům slibovat něco, co potom nebudeme schopní zaplatit. Do konce sezóny však Špilár určitě nikam nepůjde," dodal M. Božík.

Gabriel Špilár má však v současnosti jiné problémy. V úterý jej čeká artroskopická operace kolene, již druhá v krátkém čase. "Čeká mě artroskopie. Koleno mi bude doktor Klíma příští týden," popsal verdikt doktorů Špilár, který se už minulé sezóně stal oporou košického mužstva. "Doufal jsem, že bude stačit menší pauza, ale koleno stále bolí. Proto je potřebná další operace. Jednu jsem absolvoval už v srpnu, ale měsíc po operaci jsem hrál proti Popradu. Zřejmě jsem to uspěchal, teď už takovou chybu udělat nechci. Proto můžu říct, že hokej si do ledna nezahraju," informoval agenturu SITA Gabriel Špilár