Finiš ligy je tu, Znojmo jede do Linze

ÚT 15. 2. 2022
Poslední dva týdny, posledních šest zápasů. Jedenáct týmů bojuje o deset postupových míst do play-off, jednomu zůstanou oči pro pláč. Vylepšit si svou pozici mohou Orli v úterý od 19:15 na ledě posledního Linze.

Linz už je nějakou dobu mimo postupové příčky pro play-off, část jeho kádru se rozutekla před přestupní uzávěrkou jinam a tým kouče Marka Szücse má za cíl tento ročník důstojně dohrát. Z posledních sedmi utkání uspěla černá křídla jen jednou na ledě Dornbirnu, jinak mají na kontě šest proher. Doma prohrála devět z posledních deseti utkání.

Znojmo má za sebou bodově nevydařený víkend s porážkami v Pustertalu a doma s Villachem. Na venkovních kluzištích se Orlům v aktuálním ročníku nedaří, jedinou venkovní výhru kalendářního roku 2022 ale zaznamenali právě v Linzi, kde 28. ledna zvítězili 3:0. Aktuálně patří českému celku desátá příčka ve vyrovnané tabulce, případný úspěch by jej mohl opět posunout výše.

Zajímavosti

• Znojmo je dlouhodobě nejlepším přesilovkovým mužstvem ligy, využilo 25,6 % svých početních výhod.
  • Do kádru Linze se po operaci vrátil Rafael Rotter.
  • Ve všech třech dosavadních vzájemných duelech sezóny byli úspěšnější Orli - zvítězili 4:1 a 7:4 doma, 3:0 venku.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Patrick Fichtner, Stefan Siegel
Čároví rozhodčí:Sebastian Bedynek, Simon Riecken

Sestavy z posledních zápasů

Steinbach Black Wings Linz:Höneckl – Söllinger, Gregorc, Kragl, Müller, Schnetzer, Štajnoch – Lebler, Kantola, Kristler – Romig, Gaffal, Pelletier – Bortňák, Brucker, Rotter – Mitsch, Bretschneider, Mayrhofer.
ORLI ZNOJMO:Kantor – Culkin, Sedlák, Bartko, Hrabal, Younan, Stránský, Tejnor – Neumann, Matuš, Svoboda – Luciani, Prokeš, Gorčík – Immo, Zubov, Ahl – Kvasnica, Britain, Köver.