Filip Ahl: Byli jsme lepším týmem, ale třetí třetinou jsme si to pokazili

Rozhovory
PÁ 20. 8. 2021
Švédský útočník Filip Ahl se uhnízdil v první formaci vedle Vojtěcha Němce a Tomáše Svobody, kde během úvodních přípravných zápasů naznačil svůj gólový potenciál. Jen několik vteřin druhé třetiny mu stačilo na to, aby vymetl pavučiny v brance Dukly. Vidět byl ale i v jiných situacích.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Slibně rozjetý zápas jste bohužel ztratili ve třetí třetině. Jak hodnotíte týmový výkon?
První dvě třetiny jsme hráli opravdu dobře a cítili jsme se na ledě skvěle. Bohužel jsme si to ale pokazili špatnou třetí třetinou. Je to pro nás ponaučení, protože jsme byli lepším týmem. Tohle se nám v sezóně stávat nemůže. Ale takový je hokej, stále je to příprava. Tentokrát nás třetí třetina stála zápas, ale chyby zkrátka v přípravných duelech přicházejí.

Vstřelil jste svůj druhý gól ve druhém zápase v řadě. Měl jste od začátku v hlavě, že budete střílet do horní poloviny brány?
Ano, viděl jsem, že se nad levým ramenem gólmana otevřel prostor, tak jsem tam vystřelil a naštěstí to tam spadlo. Jak už jsem řekl, stále je to příprava, budeme na sobě dále pracovat a jsem si jistý, že budeme lepší a lepší.

Utkání s Jihlavou se hrálo důrazně, místy možná až nervózně. Ve třetí části jste inkasoval tvrdý hit uprostřed hřiště. Šlo o čistý zákrok, nebo to byl faul?
Musím říct, že jsem byl docela otřesený. Opakované záběry jsem neviděl, ale měl jsem pocit, že mě chce soupeř evidentně zasáhnout loktem do oblasti hlavy a krku. Nevím, jak tady, ale ve Švédsku se tohle píská. Byl to trochu tvrdší zákrok, ale oklepu se z toho.

Byl zápas s Jihlavou, co se týče důrazu, dobrou přípravou na ligový ročník?
Nejspíše ano, od toho vlastně tyto zápasy jsou. My si musíme utkání rozebrat a podívat se, kde jsme udělali chyby. Chce to na sobě stále pracovat.