Orli Znojmo Orli Znojmo

FOTO: Orli vyjeli na led, novou tváří obránce Petr Kousalík

FOTO: Orli vyjeli na led, novou tváří obránce Petr Kousalík

Znojemští hokejisté mají za sebou první trénink na ledě v přípravě na novou sezónu. Na plochu zimního stadionu vyjeli s úderem šesté hodiny i s novou posilou. Čtyřiadvacetiletý obránce Petr Kousalík přichází na jih Moravy na hostování z Litvínova.

Kousalík je odchovancem Komety Brno, ale už od svých šestnácti let působil převážně v Litvínově. Za Severočechy odehrál v extralize více jak 180 utkání, vyzkoušel si i prvoligová angažmá v Mostě, Ústí nad Labem a Litoměřicích. V loňské sezóně pak hostoval na Slovensku v Banské Bystrici, jíž pomohl k postupu do finále play-off.

"Petr je na svůj věk ostřílený obránce se zkušenostmi z české extraligy. Na ledě se velmi dobře pohybuje, má kvalitní bruslení a my věříme, že pro nás bude přínosem," řekl sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.

Kousalík i jeho spoluhráči na ledě znojemského stadionu strávili přibližně hodinu. Od zítřka začínají trénovat dvoufázově, ranní jednotka bude vždy rozdělena na dvě části. Tým je kompletní, až na Coltona Yellow Horna, který se vinou zranění kolene připojí později.

Fotogalerie