EBYSL a EBJL znají svůj program, junioři odstartují s LA Stars, starší dorost s Linzem

Juniorský hokej
PÁ 12. 7. 2013
<em>Znojmo</em> - Druhá sezóna Erste Bank Young Stars League začne pro znojemské juniory již ve středu 4. září, kdy na svém ledě přivítají mužstvo z hokejové akademie v St. Pöltenu. První utkání v roli hostujícího týmu odehrají mladí Orli v sobotu 7. září, v repríze loňského finálového duelu zamíří do maďarského Fehérváru. Starší dorost se poprvé představí v nově vzniklé Erste Bank Juniors League 7. září při domácím utkání s Linzem.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Svůj druhý ročník zahájí EBYSL opět se čtrnácti členy, v jejichž složení však došlo ke dvěma změnám. Soutěž opustila mužstva Záhřebu a jeden ze dvou výběrů hokejové akademie v St. Pöltenu. Nově budou proti znojemským juniorům nastupovat dva maďarské týmy MAC Budapešť a Újpesti TE.

V základní části ligy nastoupí znojemská juniorka ke třiceti osmi zápasům, poslední z nich přijde na řadu 8. února, poté se rozehraje nadstavba. Hracími dny jsou středa, sobota a neděle. Hokejovou lahůdkou se pro jihomoravské fanoušky může stát Nový rok, kdy má své utkání na programu juniorský i seniorský tým Orlů.

» Kompletní rozpis zápasů znojemských juniorů v EBYSL 2013/2014

S rozjezdem sezóny 2013/2014 se své premiéry dočká také zbrusu nová Erste Bank Juniors League, pod jejíž záštitou bude své mistrovské souboje svádět hned osmnáct týmů, sedm rakouských, šest slovinských, tři maďarské, jeden chorvatský a český zástupce. Jmenovitý výpis klubů je k dispozici zde.

Základní část ligy je rozdělena do dvou skupin a znojemští dorostenci mají v plánu prozatím třicet tři zápasů. Svou hokejovou cestu odstartují v sobotu 7. září na jihomoravském ledě s Linzem, první venkovní utkání odehrají o týden později v Grazu.

» Kompletní rozpis zápasů staršího dorostu v EBJL 2013/2014