Důvěru v reprezentaci se budu snažit oplatit, slibuje Žan Us

Rozhovory
ÚT 4. 11. 2014
Ještě vloni chytal na Slovinsku, letos se ale rozhodl zkusit štěstí v zahraničí. V brance juniorských Orlů se střídá s Maxmiliánem Bačou, odchytal zatím dvanáct zápasů s úspěšností devadesát jedna procent. A teď pojede Žan Us na přípravné zápasy slovinské juniorské reprezentace. „Očekáváme dobré výsledky," uvedl.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Talentovaný Slovinec má s reprezentací své země již bohaté zkušenosti. Poslední dva roky pravidelně reprezentoval na mistrovství světa do osmnácti let, vloni dokonce na mistrovství juniorů. „Jsem nadšený, i když se do reprezentace nepodívám poprvé. Pro každého hráče by to měla být ta největší pocta, když může reprezentovat sovu zemi,“ řekl Us. I přes svou skromnost však nominaci na přípravné zápasy reprezentace čekal. „Ano, trochu jsem nominaci očekával. Vloni jsem chytal na dvou mistrovstvích a vzhledem k letošní nominaci jsem asi nezklamal,“ prohlásil osmnáctiletý Slovinec.

I když se doposud v brance juniorky Orlů střídá s Maxmiliánem Bačou, na nadcházející reprezentační přípravu se cítí připraven. „Mám celkem natrénováno, co nejvíce dřu, abych se prosadil. Pomohl mi také odchytaný přípravný zápas za A-tým,“ kvitoval talentovaný gólman.

Slovinská juniorská reprezentace hraje druhou nejvyšší divizi spolu s týmy jako je Francie, Itálie nebo Maďarsko. „Nehrajeme na takové úrovni jako česká juniorka. S naší hráčskou základnou to ale i tak budeme mít těžké. Přesto očekáváme dobré výsledky, nechceme si trhnout ostudu,“ vysvětloval brankář. A hned vypočítal i možnost působení na příštím mistrovství světa. „Trenéři mi dávají důvěru, kterou se jim snažím maximálně oplácet. Doufám, že se svou prací na mistrovství propracuji,“ uzavřel Us.