Druhou prověrku Orlů obstarají extraligové Pardubice

ST 6. 8. 2014
Znojemští hokejisté si obují brusle ke svému druhému přípravnému duelu v rozmezí pouhých čtyřiceti osmi hodin. A opět se představí domácím fanouškům. Po prvoligovém soupeři čeká na Orly rival z extraligových Pardubic. Zápas startuje ve čtvrtek v 18:00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Loňský extraligový čtvrtfinalista zahájil přípravná utkání stejně jako znojemští hokejisté v úterý. Klání s nováčkem české nejvyšší soutěže Mladou Boleslaví se neslo ve vyrovnaném duchu, Východočeši třikrát vedli, Boleslav třikrát vyrovnala, na čtvrtý zásah z hole slovenského útočníka Tomáše Marcinka, pro něhož to byla premiérová trefa v dresu Pardubic, už odpověď nepřišla.

"Můžeme být celkem spokojeni, výhra je pěkná, ale není příliš podstatná. Pro nás bylo důležité vidět mladé hráče, kteří bojují o místo v A týmu, tento účel zápas splnil," ohodnotil utkání pro klubový web Pardubic trenér Zdeněk Venera.

Pardubický kádr doznal v létě nejzajímavějších změn na brankářském postu. Dušan Salfický se rozhodl věnovat manažerské činnosti a do brankoviště tak přišly hned dvě nové tváře, Tomáš Halász z Olomouce a hlavně slovinský reprezentant Robert Kristan, jehož si znojemští fanoušci pamatují z angažmá v chorvatském Záhřebu, s nímž se Orli potkávali ve své premiérové sezóně v EBEL.

Na střídačce se nově objevil již zmiňovaný Tomáš Marcinko či věkem ještě juniorský Jan Ščotka, jenž rovněž skóroval v úterním duelu s Boleslaví. Známou osobností je také další útočník Libor Pivko, ten se k Východočechům vrátil po téměř čtyřleté pauze. Tým naopak opustil obránce Jiří Vašíček, který zamířil do Hradce Králové, ve znojemských barvách se nyní již prohání i Radek Číp.

"Počítáme s tím, že ve Znojmě opět nastoupíme v nekompletním složení. Naše sestava bude obdobná té z úterního utkání s Mladou Boleslaví. Do branky půjde Tomáš Halász, ve formacích nepočítáme s výraznějšími změnami," odkryl své plány Venera. "Bude to zajímavá konfrontace s jiným hokejem, protože Znojmo hraje EBEL ligu. Zápas určitě splní svůj účel. Čekáme důraznější hokej, bude možná přímočařejší, pro nás je to opět vítaná zkušenost stejně jako v minulé sezoně, kdy jsme spolu hráli," dodal trenér k čtvrtečnímu klání.

Z kabiny Orlů

Znojmo se po dvoutýdenním tréninku na ledě postavilo k přípravnému utkání. Jako prvního soupeře si zvolilo Jihlavu, která se na jihu Moravy dostala před polovinou klání do dvougólového náskoku. Za Orly se prosadil až v 35. minutě Ondřej Fiala, dvě minuty před závěrečnou sirénou pak upravil na 2:2 Martin Podešva. Všechny góly padly v přesilových hrách. V následných samostatných nájezdech pak Ježci zvítězili 2:0.

“Byl to první zápas, hráči se skládají postupně dohromady, zatím těžko něco hodnotit,“ řekl po zápase hlavní trenér Jiří Režnar. Ve znojemském brankovišti si svou premiéru solidním způsobem odbyl Patrik Nechvátal, slovenský gólman Tomáš Tomek je vinou zlomeniny mimo hru pravděpodobně do konce srpna. Chyběli také útočníci Jindřich Abdul a Pavel Rosa, který se k týmu připojil teprve před pár dny. Utkání s Jihlavou nedohrál zadák Lubomír Štach, kterého do kabin poslala bolest v koleni.

Znojmo se s Pardubicemi střetlo poměrně nedávno, tedy 20. února, kdy oba týmy využily olympijskou pauzu k přátelskému duelu. Orli drželi se soupeřem krok první dvě třetiny, poté se ale ukázala extraligová kvalita Východočechů. Ti si dokráčeli pro vítězství 5:1. Za domácí se prosadil Ondřej Fiala.

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Grof, Bořuta, Bača, Pavlikovský, Štach, Nemčík, Sova, Drtina – Tomas, Fiala, Lattner – Špaček, Bartoš, Havlík – Podešva, Pucher, Beránek – Beroun, Šeda, Novák – Číp.
Kristan – Benák, Čáslava, Píša, Zdráhal, Gregorc, Škvor, Havlík, Ščotka – Moučka, Nahodil, Voženílek – Radil, Marcinko, Tybor – Kolář, Kout, Poulíček – Půhoný, Cetkovský, Semorád – Veselý.