Orli Znojmo Orli Znojmo

Druholigová výzva je tu! První díl čeká ve Valašském Meziříčí

Druholigová výzva je tu! První díl čeká ve Valašském Meziříčí

Nová sezóna je tu! Na znojemské hokejisty čeká nová výzva v podobě druhé ligy, která letos uspořádá jubilejní 30. ročník. Na úvod Východní konference čeká Orly výjezd do Valašského Meziříčí. Zápas s tamními Bobry začíná v 17:00.

Bobři Valašské Meziříčí patří mezi tradiční účastníky druhé ligy. Před letošní sezónou kádr výrazně omladili. Některé tradiční opory týmu odešly, o místo v sestavě se naopak perou mladíci na střídavý start z okolních klubů: Zlína, Vsetína nebo Přerova. Asi nejznámější osobou pro znojemské příznivce je Lukáš Finsterle. Aktuálně dvaatřicetiletý útočník totiž v sezóně 2013/14 odehrál během hostování ze Zlína v mezinárodní EBEL 37 zápasů, ve kterých si připsal dvě branky a pět asistencí.

Velkou nadějí je mladík Tadeáš Talafa, který předloni působil dokonce v juniorských týmech elitního švédského klubu Växjö Lakers. V letošním ročníku by měl své zápasové vytížení dělit mezi prvoligový Zlín a druholigové Valašské Meziříčí. Jinak kádr Bobrů nabízí mix zkušených třicátníků a mladíků bojujících o šanci.

Orli si po výsledkově úspěšné přípravě odpočali a do zápasového rytmu vletí kompletní. Chybět bude v průběhu prvních dvou týdnů obránce Vojtěch Kloz, na úvodní duel nebude k dispozici ani útočník Max Kotrba. Naopak novou tváří v mužstvu je loňský kapitán brněnské juniorky, dvacetiletý Jan Sedláček, který tak zabojuje o svou šanci v seniorském hokeji.

Zápas začíná v sobotu v 17:00 a připraven je pro vás klasický textový online přenos nebo placený stream na webu czechicehockey.tv.

Sestavy z posledních zápasů

Orli Znojmo:Žajdlík – Kloz, Mareš, Tejnor, Stránský, Jenáček, Zukal, Remta – T. Svoboda, Hruška, Nižnikov, Šťovíček, Sklenář, Špaček, Havlát, O. Svoboda, Kotrba, Pigl, Adámek.
Bobři Valašské Meziříčí:Slovák – Hanák, Holiš, Gabrhelík, Mikulec, Liss, Kamas, Sviták – Kozubík, Vávra, Pětník – Bachánek, Tarnoczy, Fencl – Martinec, Vavřík, D. Stodůlka – Hrdý, Pokorný, Kuchařík.

Související články