Dominik Tejnor: Raději bychom hráli, ale věřím, že nás pauza nezastaví

Rozhovory
ÚT 6. 11. 2018
Dominik Tejnor přestoupil do Znojma loni z Chomutova. Letos se stal stabilním hráčem druhé obrany. Jak kladenský odchovanec angažmá na jihu Moravy hodnotí?
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Máte za sebou vydařený víkend. Nejprve domácí výhra nad Dornbirnem a o den později skalp Vídně. To dodá týmu hodně sebevědomí, že?
Určitě. Každá výhra nám v této situaci pomůže. Jsme rádi, že jsme konečně vyhráli před domácími fanoušky. Zaslouží si to. Musíme se teď rvát o každý bod.

V domácím zápase s Dornbirnem jste utrpěl hit u mantinelu. Jak se ta situace seběhla?
Co si vybavuji, tak jsem přepadl přes hráče, když odehrával puk. Narazil jsem hlavou na mantinel. Chvíli jsem o sobě nevěděl. Odpočinul jsem si na střídačce, doktor mi na to dal led. Pak se mi znovu roztočila hlava, měl jsem mžitky před očima, tak jsem po dohodě s trenérem odstoupil.

Nastupujete v obraně s Finem Parkkonenem. V útoku máte zase dva Kanaďany a jednoho Čecha. Jak vám vyhovuje tato mezinárodní spolupráce?
Je to světový hokej (smích). Spolupracuje se mi s nimi samozřejmě dobře. Jsou to výborní hráči. Občas tam máme nějaké mezírky, ale to se postupně piluje. Občas bojuji s komunikací, ale kluci mi to vždycky přeloží. To se snad časem ještě vylepší.

EBEL liga se nyní zastavila kvůli reprezentační pauze. Přijde vhod?
Má to své pro i proti. Je pravda, že si trochu odpočineme, ale když jsme teď dvakrát po sobě vyhráli, raději bychom hráli dál. Snad nás to nezastaví. Zase potrénujeme, řekneme si nějaké taktické věci a pak budeme pokračovat.

Ve Znojmě jste druhým rokem. Jak jste spokojený?
Je to tady skvělé. Na stadion chodí lidi a podporují nás i ve chvíli, když se zrovna nedaří. Ceníme si toho. I liga je super. Každý zápas má tempo. Místy nás štvou jen rozhodčí (smích).