Dominik Groh: S opatřením souhlasím. Může zachránit životy

Rozhovory
ČT 12. 3. 2020
Původně měli Orli hrát v úterý čtvrtý čtvrtfinálový zápas. Nakonec ale bylo vše jinak. Dozvěděli se, že se letošní ročník EBEL předčasně ukončuje a sezóna pro ně i ostatní týmy končí. Ve středu už hokejisté ani netrénovali a jen se naposledy sešli, aby si popřáli šťastnou cestu do svých domovů. Jak celou situaci vnímá Dominik Groh a co má v plánu podniknout v době volna?

Sezóna končí. Jak byste ji zhodnotil?
Nehodnotí se to jednoduše, protože sezóna neskončila žádným oficiálním závěrem a nemohli jsme se ani rozloučit s fanoušky. Kolem Vánoc jsme byli v tabulce mezi prvními týmy a všem jsme ukázali, že dokážeme hrát s každým. To bylo úžasné. V konečném zúčtování po nadstavbě byla naše pozice v tabulce i počet bodů v normě.

Letos jste byl v dresu Orlů nováček. Jak se vám ve Znojmě zalíbilo?
Těšil jsem se od chvíle, kdy jsem se dozvěděl, že tu budu hrát. Znojmo je krásné město. Všichni fanoušci i lidé okolo hokeje jsou tu úžasní. Tým se dobře poskládal a v kabině jsme si rozuměli. Se sezónou jsem spokojený.

Jak hodnotíte předčasné ukončování hokejových soutěží?
Takovou situaci jsem ještě nezažil. Globální problém, na který lidé umírají, je ale potřeba nějak řešit. Spoustu lidí starší, mladší i střední generace se bát nemusí, přesto myslím, že pokud opatření dokáže zachránit životy, je jeho zavedení v pořádku.

Co máte v plánu během volna, které vás čeká?
V play-off jsme odehráli jen tři zápasy a nedohráli ho do konce. Ještě pořád mi nedochází, že sezóna skončila. O tom, co budu dělat nyní, jsem ještě neměl čas přemýšlet. Nejspíš se budu pomalu připravovat rovnou na další rok. Samozřejmě si chci i odpočinout, být týden nebo dva bez hokeje a podívat se někam do přírody. Pak bych ale chtěl opět dělat něco pro své tělo.