Domácí jízda pokračuje. Závěr roku okoření derby s Vídní!

NE 29. 12. 2019
Znojemští hokejisté si na úvod třízápasové domácí série připsali jen bod, o ty další musí zabojovat proti Vídni, s níž v letošním ročníku již dvakrát prohráli. Povede se na třetí pokus vídeňského soka skolit? Atraktivní duel na samém sklonku roku 2019 pod záštitou OC Freeport s názvem Freeport Charity Game vol. 2 odstartuje v pondělí od 18:30.

Druhá příčka s pětapadesáti body. Vídeňští si s přehledem hlídají špici tabulky, navíc pod vánočním stromečkem našli výtečnou střeleckou mušku – během dvou zápasů vstřelili 14 branek. Jejich řádění už tak odnesl Fehérvár (6:1) a v sobotu dostal svůj příděl i Linz (8:0). Hned třemi góly se v těchto duelech blýskli zadák Brenden Kichton a útočník Ty Loney. Skvělou formu vykazuje i brankář Ryan Zapolski, jenž neinkasoval již více jak sto minut.

I Znojemští stále drží třetí pozici, situace za jejich zády je ale velmi vypjatá. Navíc v povánočních zápasech se zatím nepodařilo naplno zvítězit. Skvělé dva body z Lince doplnil jeden bodík z domácího střetnutí s maďarskými čerty. Orli se momentálně perou s marodkou, k dlouhodobě absentujícím Radimu Matušovi, Michalu Gagovi a Patriku Novákovi se nově přiřadil Petr Mrázek. V době, kdy vrcholí základní část ligy, se tak trenéři musí spolehnout jen na tři kompletní formace.

„Do konce základní části chybí deset zápasů, to je pořád hrozně moc bodů. My se potřebujeme porvat o každý zápas.“

Tomáš Jakeš (asistent trenéra, Orli Znojmo)

Oba letošní vzájemné duely si připsali na své konto Rakušané. Na jihu Moravy se sice domácím podařilo smazat dvougólové manko, trefa z 54. minuty ale rozhodla o vítězství Vídeňských. Odvetu naopak načalo lépe Znojmo, ale ani vedení o dvě branky nestačilo a po střeleckých dostizích opět dominovala Vídeň. Hattrickem se v utkání blýskl Riley Holzapfel.

V rámci Freeport Charity Game vol. 2 si obchodní centrum Freeport připravilo přestávkovou soutěž, vyhlášení nejlepších hráčů utkání a především voucher v hodnotě 200 Kč, který obdrží u vstupu prvních 2000 návštěvníků. Před úvodní buly bude navíc předán Nemocnici Znojmo šek z internetové aukce speciální sady dresů ze zápasu s Klagenfurtem.

Jako na každém utkání proti Capitals, také tentokrát platí zvýšená bezpečnostní opatření. Prosíme fanoušky, aby dodržovali návštěvní řád a vyvarovali se vnášení zakázaných předmětů na stadion. Jejich seznam je k dispozici zde. Doporučujeme přijít na stadion s předstihem, hlavní vchod bude otevřen již 60 minut před zápasem. Pokladny se otevírají již 3 hodiny před zápasem. Sektor za brankou je vyhrazen příznivcům hostujícího týmu.

Statistické okénko

• V roli hostujícího týmu se Capitals daří. Skolili již čtyři soupeře v řadě!
  • Postaví se proti sobě dvě mužstva s aktuálně nejlepší formou – Znojmo získalo z posledních deseti zápasů 25 bodů, Vídeň ukořistila 21 bodů.
  • Vídeň vyhrála posledních pět duelů s Orly. Ti naopak nad rakouským rivalem zvítězili naposledy 15. března 2019 v druhém čtvrtfinále play-off (4:3 na domácím ledě).

Hlavní rozhodčí:Gergely Kincses, Christian Ofner
Čároví rozhodčí:Sebastian Bedynek, Barna Kis-Király

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Tansey, Sedlák, Bořuta, Stehlík, Sova, Mikliš – Luciani, Flick, Svoboda – Bowles, McRae, Berisha – Beránek, Češík, Bartoš – Oščádal.
spusu Vienna Capitals:Zapolski – Wall, Flood, Fischer, Kichton, Dorion, Hackl – Olden, Holzapfel, Baun – Wukovits, Zalewski, Loney – Aslin, Großlercher, Hartl – Winkler, Rotter, Birnbaum.