Dočekal: Odcházím za novou výzvou

Aktuální zprávy
ÚT 23. 11. 2004
Z n o j m o - Těsně před koncem první poloviny letošního ročníku extraligy odchází po téměř osmi letech působení u Znojemských orlů (do Znojma přišel na jaře roku 1997) sportovní manažer <b>Rostislav Dočekal</b>. Bývalý aktivní hráč byl přítomen vzestupu znojemského hokeje a jeho průniku mezi českou hokejovou elitu. Na léta strávená ve Znojmě vzpomíná rád a odchází s pocitem dobře vykonané práce. Je rozhodnutý pokračovat v manažerské práci a ač ještě nemá zcela jasno o své příštím působišti, na kolotoč okolo hokeje se znovu těší.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Není to nešťastně načasovaný odchod, teď uprostřed sezóny?
My jsme se s majitelem klubu bavili již delší dobu o ukončení mé smlouvy. Pro mě je to dobré v tom směru, že když mám kývnout na nějakou nabídku, tak je lepší přijít v průběhu sezóny, aby se dal nachystat mančaft na další rok. Navíc v období před koncem roku se dají vyjednat s nějakými významnějšími partnery smlouvy, protože teprve dolaďují rozpočty na další rok. Takže z tohoto pohledu je to ve správný čas.

Do Znojma jste přišel v roce 1997 do nově zřízené funkce sportovního manažera. Dá se vůbec srovnat práce tehdy a teď v poslední době?
Jediný rozdíl bych viděl hlavně v tom, že tenkrát jsem přišel do Znojma na popud majitele klubu Jardy Vlasáka, s tím, že se tady vybuduje mančaft na postup do extraligy. A to se nám povedlo. Rozdíl je hlavně v tom, že v extralize se stýkáte s vlivnými lidmi, kteří ovlivňují český hokej. A točí se tam víc peněz.

Po odchodu Pavla Pazourka se tedy se Znojmem loučí další funkcionář, který zažil znojemský vzestup a celou tu euforii okolo hokeje ve Znojmě. Odchází se vám lehce?
Prožil jsem tady kus svého sportovního života a myslím, že se udělalo i kus poctivé práce. Všechno někde začíná, všechno jednou končí. Já věřím, že si vyberu dobře a odejdu zase za novou výzvou. Za tu dobu jsme tady ve Znojmě společně něco prožili, myslím si, že se nám ta práce dařila, a tak se rozcházíme s tím, že i ve svém budoucím působišti budu jistě se znojemským klubem spolupracovat.

Na Znojmo tedy budete vzpomínat v dobrém?
Bylo to nádherných skoro osm let, které se už asi těžko někdy zopakují. Začátky, postupy, euforie, parta. V podstatě se nám každý rok dařilo, někdy i více než klubům s daleko vyššími rozpočty, které se třeba ani do play-off nedostávaly. My jsme se tam dostali, až na jeden rok, pokaždé a hráli jsme výborný hokej, takže na to se dá vzpomínat pouze v superlativech. Navíc se nám podařilo přitáhnout ke znojemskému hokeji kvalitní a významné sponzory. Takže, když to beru z tohoto pohledu, tak budu vzpomínat velice pozitivně.

Co byste popřál znojemskému hokeji do budoucna?
Samozřejmě jen to nejlepší, aby si zopakoval play-off a došel v něm co nejdál.

Už máte jasno, co budete dělat dál?
Jasno zatím nemám. Jsem rád, že dostávám nabídky z různých stran a jsem často překvapen i od koho je dostávám. Je to pro mě takové ocenění mé práce. Chtěl bych se rozhodnout do konce měsíce. Po těch letech, co jsem se pohyboval po světě, budu asi upřednostňovat možnost být co nejblíže k rodině.