Dobudou Orli jako první litoměřickou Kalich arénu?

Naši soupeři
ÚT 19. 10. 2010
<em>Znojmo</em> - Po nesnadném vítězství v Hostan aréně proti Chrudimi pokračuje orlí letka v prvoligových bojích na severu Čech. Zde na ni v nové Kalich aréně čeká nováček HC STADION Litoměřice, který se momentálně nachází na desátém místě. Znojmu však může cestu ke třem bodům ztížit fakt, že na domácí půdě soupeř ještě neprohrál. Naruší hosté tuto sérii? Uvidíme ve středu od 18:00 hodin.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Představení soupeře

Klub litoměřických hokejistů byl založen v roce 1949 a o osm let později se stal účastníkem druhé národní ligy. Do nejvyšší soutěže se probojoval v roce 1961, ovšem setrval v ní pouhou sezónu. Novodobá historie Stadionu se píše od roku 2008, kdy vyhlásil útok na první ligu, což se mu povedlo o dva roky později a od sezóny 2010/2011 omývá vody druhé nejvyšší soutěže.

foto
Radost litoměřických hokejistů z postupu do 1. ligy

Oranžovomodré opustilo přes léto celkem deset hráčů, ovšem mohou se chlubit nově příchozími posilami, jako jsou obránci Ondřej Kříž (1 + 0), Vladimír Brož (0 + 0) a Milan Vobořil (2 + 1). Útočné řady posílili Pavel Kříž (0 + 2), Martin Heinisch (3 + 4), Jan Kloz (5 + 1) a Tomáš Doležal (0 + 0). Formou střídavých startů se v dresu Stadionu objevuje i Petr Jelínek a znojemský odchovanec ve službách Slavie Jakub Sklenář.

Tým vedou trenéři Jindřich Setikovský a Daniel Tvrzník. Ti se nadále mohou spoléhat na zkušené útočníky Ladislava Slížka (5 + 5), Petra Šinágla (1 + 6), Jaroslava Haška (2 + 4) či Martina Tvrzníka (3 + 1). Statistiky defenzivních řad nejsou příliš okouzlující. Vede je již zmiňovaný Milan Vobořil (2 + 1), těsně za ním jsou Jakub Evan (0 + 3) a Petr Macek (0 + 2).

V brance se střídají tři gólmani, ovšem do většiny zápasů zasáhl Martin Volke, který se může chlubit s úspěšností 94.1%, což odpovídá 2,27 gólu na zápas. Náhradní gólmany mu dělají Jan Wegert a Robert Slipčenko.

Litoměřice jsou sice nováček, ovšem v lize se jim překvapivě daří. Po deseti kolech okupují desátou příčku. Na svém kontě mají čtyři výhry proti celkům z Kadaně, Havlíčkova Brodu, Hradce Králové či Vrchlabí.

foto
Petr Přeučil (1 + 1)

Velmi cenné je i vítězství v prodloužení proti Ústí nad Labem. Stadion minutu před koncem prohrával 1:3, ovšem dokázal zápas neuvěřitelným zásahem v poslední sekundě vyrovnat. V prodloužení se poplašení Lvi na nic nezmohli a sbohem jim dal v dvaašedesáté minutě Petr Přeučil.

Severočeši jsou nebezpeční především doma. V nové Kalich aréně ztratili pouhý bod za již zmiňované prodloužení s Ústeckými Lvy, a tak bude pro Znojmo těžké dobýt litoměřický obranný val.

Z orlí kabiny

Orli mají za sebou utkání s nepříjemným celkem z Chrudimi. Sice se před zápasem podle tabulky zdálo, že domácí jsou jasnými favority, hosté však dokázali svého soka potrápit a zisk bodů mu maximálně znepříjemnit. O vítězství Znojma musely rozhodnou až samostatné nájezdy.

Trenéři poprvé od začátku sezóny nasazovali v sobotu jen tři formace, a tak uvidíme, zda se jim tato forma osvědčila a budou ji praktikovat i proti Litoměřicím. Na nedostatek hráčů si však stěžovat nemohou. Kromě Jiřího Berouna jsou všichni bez zranění. Otazník však visí nad Tomášem Rachůnkem, kterého testuje extraligová Plzeň, za níž v úterý nastoupil na ledě Zlína.

Tým pod vedením Radka Hamana se momentálně pohybuje na čtvrté příčce s osmnácti body a se ztrátou sedmi bodů na první Chomutov.