Aqotec Orli Znojmo Aqotec Orli Znojmo

Do Znojma přijedou loňští vítězové EBEL ze Salzburgu

Přestože Orli zvládli páteční zápas na jedničku, neusínají na vavřínech a připravují se na nedělní duel. Lze očekávat atraktivní podívanou, na znojemský stadión totiž zavítá mistrovský Salzburg! Utkání začíná v 17:30.
Nejproduktivnější hráč Salzburgu v loňské sezóně Thomas Raffl odchází do Winnipegu.

V základní části ukořistili Orli ve vzájemných zápasech tři body z osmi možných. V nadstavbové části to bylo lepší. Nejprve těsně podlehli na domácím kluzišti 1:2, ale ve venkovním zápase zvítězili 5:2. Na minulost ale svěřenci Jiřího Režnara nehledí. Po excelentním výkonu v prvním utkání proti Linci chtějí znovu získat plný počet bodů. Na výborný výkon bude chtít jistě navázat i znojemský strážce brány Patrik Nechvátal, který si hned na úvod sezóny připsal vychytanou nulu. "Tu nulu neberu jako moji osobní zásluhu, ale jako zásluhu celého týmu, který hrál obětavě a velmi mi pomáhal," skromně říká Nechvátal.

Představení soupeře

Salzburg loňskou sezónu naprosto ovládl. Vyhrál základní i nadstavbovou část a skvělou sezónu završil ve velkém stylu i vítězstvím ve finálové sérii proti Vídni v nejkratší možné době 4:0. V letošní sezóně bude chtít zaručeně znovu atakovat ty nejvyšší pozice a obhájit titul.

Do nové sezóny ale nevstoupil favorit na titul tak, jak by si představoval. V odvetě dvou loňských finalistů byla tentokrát šťastnější Vídeň. Salzburg sice vedl, ale ve druhé třetině obdržel čtyři góly a musel dorovnávat, což se povedlo až v závěrečné hře bez brankáře. V ostře sledovaném zápase proto došlo k prvnímu prodloužení v sezóně. Ani nová pravidla EBEL, která by měla dopomoct k rozhodnutí zápasu v prodloužení, nepomohla. V následujících nájezdech byli úspěšnější hráči Vídně a mistrovský celek si tak připsal pouze bod.

Liga mistrů

Ve skupině narazil Red Bull Salzburg na dánský tým SonderjyskE Vojens a švědský celek HV71 Jonkoping. První dva zápasy moc nenasvědčovaly tomu, že by Rakušané mohli postoupit. Ve třetím zápase ale zabrali a díky vysoké výhře 7:2 nad SonderjyskE postupují do vyřazovací fáze právě na úkor Dánů. V play-off narazí na norský tým Storhamar Hamar.

Změny v kádru

Tým posílili Brian Connelly, Layne Viveiros, Fabian Weinhandl a Američan Benn Ferriero, který má bohaté zkušenosti ze zámořských soutěží včetně NHL. S klubem se naopak po pátečním duelu s Vídní rozloučila jeho hlavní hvězda Thomas Raffl. Ten odchází bojovat o místo v sestavě do kanadského Winnipegu a bude jistě pro Salzburg představovat citelnou ztrátu. Do nedělního zápasu ve Znojmě by podle posledních informací zasáhnout již neměl.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
22 11 4 1 6 73:67

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #3 Smetana Ladislav, #16 Zrnic Milan
Čároví rozhodčí: #94 Kaspar Christian, #64 Loicht Thomas

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Bořuta, Kousalík, Bača – Tomas, Podešva, Číp – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Pucher, Fiala – Beroun, Šeda, Novák – Špaček.
Weinhandl – Trattnig, Heinrich, Kutlák, Pallestrang, Fahey, Connelly, Hochkofler, Viveiros – Ferriero, Duncan, Hughes – Beach, Walter, Cijan – Welser, Komarek, Kristler – Latusa, Brucker, Rauchenwald.