Desátého proti desáté Energii

ÚT 10. 10. 2006
Z n o j m o - Extraliga se rozběhla jako burčák ve vinných sklípcích, vrcholí první čtvrtina, která stejně jako vykvašená vinná šťáva, dává základ kvalitě letošního ročníku. Znojmo vede tabulku, obdrželo nejméně branek, už pět zápasů po sobě neprohrálo, drží domácí neporazitelnost, dosahuje top kvality, ale proces ještě zdaleka není u konce a mnoho překážek a nástrah stojí před Znojemskými orly. Jednou z nich bude úterní utkání 13. kola proti karlovarské Energii. Té se venku sice příliš nedaří, a i proto je na desátém místě, ale určitě bude velmi namotivována zlomit tento trend a porazit lídra soutěže. Zápas začíná v 17:30 v Hostan aréně.
Proč přijít na hokej?

Z pověrčivosti bývá číslo 13 vyřazováno, ovšem v kalendáři extraligy se toto kolo škrtnout nedá. Přinese více štěstí Znojmu nebo Energii?
V loňském roce působil Pavel Selingr na hostování v Karlových Varech. Zná tedy natolik styl Lukáše Mensatora, aby se zapsal do tabulky střelců?
V dresu Karlových Varů se představí znojemský odchovanec a bývalý hráč Milan Procházka.

Jako ve všech extraligových týmech, tak i na západě Čech došlo k částečné obměně hráčského kádru. Nashledanou řeklo duo Alinč a Hurtaj, jenž byli v uplynulém ročníku nejproduktivnějšími hráči v týmu. Na jejich místo tedy nastoupili zkušený Vladimír Machulda ze švédské Luley a David Balazs z ruské Ufy. „Jsou to kvalitní náhrady. V minulých sezónách vykazovali dlouhodobě dobrou produktivitu,“ pochvaluje si klubový manažer Miroslav Vaněk. Odešli i Nedorost s Pavelkem a návrat z hostování zpět do Znojma nahlásil i Pavel Selingr.

Také obrana doznala několika změn, karlovarské vedení angažovalo beky Petra Mudrocha z Pardubic, Jiřího Hanzlíka a odchovance Vojtěcha Klotze. „Hanzlík i Mudroch ukázali, že jsou kvalitní beci. I Kloz bude patřit k těm lepším v lize,“ hodnotil posily trenér Venera. Den před začátkem extraligy se k týmu dodatečně připojil slovenský útočník František Skladaný. „Celé léto jsem čekal na nabídky. Ty ale nepřicházely. Před začátkem soutěže jsem se musel už rozhodnout, nemohl jsem dál čekat na to, až začnou ligy. Tak jsem si určil termín pro rozhodnutí kam půjdu. Nakonec jsem se rozhodl pro Karlovy Vary,“ komentoval svůj příchod sám Skladaný.

foto/
≡  Poslední vzájemný zápas vyhrálo Znojmo 3:0.

Rozjezd nové sezóny měly Vary velmi úspěšný, po dvou kolech měly na svém kontě dvě výhry, když porazily Liberec a Slavii. “Myslím si, že překvapení to není. V přípravě jsme hráli velmi dobře a prokázalo se to i teď v začátku soutěže. To je pro mužstvo vynikající a panuje v něm dobrá nálada,“ hodnotil utkání Vladimír Machulda. První porážka v základní hrací době přišla až v šestém kole ve střetnutí s Vítkovicemi. Trenér Venera předvedeným výkonem příliš nadšen nebyl. "Prohráli jsme tím nejhorším výsledkem. Bohužel se potýkáme se střílením gólů a těžko vyhráváme.“ Ke koncovce se vyjádřil i asistent Václav Baďouček. "Šance si dokážeme vypracovat. Jejich proměňování je ale bohužel žalostné."

V posledních dvou odehraných zápasech vystupovali hokejisté Karlových Varů jako dr. Jackill a mr. Hyde, tak odlišné byly jejich výkony. Zatímco v západočeském derby jednoznačně parádním výkonem přehráli Plzeň, o den to byl „jiný“ mančaft. „Zápas byl podobný tomu sobotnímu. A my hráli jako včera Plzeň. Únavou to nebylo. Před zápasem jsme si říkali, že je na tom Třinec dobře. Ale asi jsme si podvědomě mysleli, že to půjde samo. Chyběl nám důraz v pásmu, tah na branku, jiskra " zlobil se útočník Jan Košťál.

Sestava Karlových Varů z posledního zápasu: Mensator - Ustrnul, Řezníček, Duben, Hanzlík, Kloz, Mudroch, Dobroň, Němec - Borovanský, Balázs, Machulda, Kumstát, Kraft, Procházka, Košťál, Skuhravý, Tvrdek, Skladaný, Pech, Dvořák

Trenéři: Ing. Zdeněk Venera, Václav Baďouček, Pavel Kněžický