Derby jako řemen! Podmaní si Orli Třebíč?

ÚT 14. 12. 2010
<em>Znojmo</em> - Na mapě republiky dělí středeční soupeře jen něco málo před padesát kilometrů. V tabulce 1. hokejové ligy je Třebíč o pouhý bodík před svým jihomoravským sokem. Zdravá rivalita obou soupeřů tak tentokrát dostává nový rozměr – boj nejen o čest, ale také o tři veledůležité body, které mohou vítěze katapultovat do vytoužené osmičky. Znojmo má v bitvě výhodu domácího prostředí, výhodu svých skvělých fanoušků. Zařaďte se mezi ně i Vy! Úvodní buly zápasu bude vhozeno ve středu v 17:30 hodin.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Třebíč, město ležící na řece Jihlavě v jihovýchodním cípu kraje Vysočina, je již tradičním účastníkem druhé české nejvyšší hokejové soutěže. Klub, jenž odkojil hvězdy jako Patrik Eliáš, Martin Erat či Michal Mikeska, si udržuje stabilní formu a svou hru staví především na mladých hráčích.

Oba týmy čeká tvrdý boj

První polovina základní části nebyla pro Třebíčské tak úspěšná, časté domácí prohry je srážely na kolena. Až v druhé části si dokázali Horáci vytvořit sérii vítězných zápasů, a přiblížit se tak vyšším příčkám. Za zlepšením výkonů stojí dvojice trenérů Kamil Pokorný a Radek Novák, která na začátku listopadu vystřídala méně úspěšné duo Mejzlík – Vondráček. Nový trenérský tandem nechává v bráně vyniknout především Pavla Francouze, jenž je nejúspěšnějším strážcem třebíčské klece. V minulém kole jej však mezi tyčemi nahradil Tomáš Štůrala.

Obranným řadám vévodí Radim Ostrčil a Lukáš Sláma. V několika posledních utkáních se v dresu Horáků objevuje také exznojemský bek Jakub Kania a Milan Dóczy, který si za Orly zahrál v přípravě. Tabulku produktivity vedou útočníci Petr Obdržálek (9 + 11), Vilém Burian (5 + 9) a David Dolníček (8 + 6).

Letošní první měření sil těchto soupeřů dopadlo lépe pro hosty. Na třebíčský stadion společně s hráči přijela také početná skupina znojemských fanoušků. Již od začátku měli Orli navrch, o své výhře však rozhodli až ve druhé třetině brankami Staňka a Podešvy. Čisté konto si z utkání odnesl třinecký gólman Peter Hamerlík, který zaskakoval za zraněného Horčičku.

Z kabiny Orlů

Aleš Staněk vstřelil v Třebíči vítězný gól

Znojmo je po pondělní výhře v dobré náladě. Vítězstvím se udrželo ve hře o postup do elitní osmičky týmů, která zaručuje play off, a na hráčích je vidět odhodlání poprat se o lepší umístění. „My máme pořád ten stejný cíl, kterým je vyhrávat a pokusit se dostat do té osmičky. Derby je to tím, že přijde, doufám, více diváků a ten zápas zvládneme stejně jako dneska,“ prohlásil znojemský trenér Milan Kastner po úspěšném zápase s Vrchlabím.

Otazník stále visí nad startem několika hráčů. Téměř jistá je absence útočníka Tomáše Hradeckého a beka Tomáše Klimeše, které nadále sužují zranění. Do hry již nastoupí Karel Plášek. „Zůstává tady Erik Hrňa. Na středu ještě nějaké věci zkusíme. Orsava, který tady hrál, odjíždí s Rachůnkem a Pláňkem s dvacítkou na soustředění, takže velké změny asi nebudou,“ dodal Milan Kastner na dotaz k případným extraligovým posilám.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Tomáš Horák (Benešov)
Čároví: Václav Guth, David Rittich (oba Jihlava)

Sestavy z posledních utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička - David, Rangl, Štach, Stehlík, Kolafa, Lattner - Říha, Haman, Trojan - Hrňa, Beroun, Podešva - Rachůnek, Staněk, Vyletelka - Havlík, Jarůšek, Bartoš - Komínek.

SK Horácká Slavia Třebíč: Štůrala - Ostrčil, Dudáš, Sláma, Bulička, Malinský, R. Kadela, Hrbáček, Dóczy - Laš, Dolníček, Čech - Burian, Ostřížek, Obdržálek - Přibyl, Vítek, Okál - Vondráček, Dočekal, Kania.

Další zápasy 28. kola

Benátky nad Jizerou - Litoměřice