Derby č. 36! Orli se pokusí zastavit vídeňskou mašinu

Aktuální zprávy
ÚT 6. 12. 2016
Netradičně ve středu bude znojemská Nevoga aréna svědky vzrušujícího střetnutí mezi domácím Znojmem a vídeňskými Capitals. Přijďte podpořit Orly a užít si skvělou atmosféru derby! Zápas začíná v 19:30.
» Hvězda soupeře
Jednička Vídně Jean-Philippe Lamoureux působil loňskou sezónu ve Villachu, kde získal titul pro nejlepšího brankáře EBEL.

Pouze šest proher, k tomu devítibodový náskok na čele tabulky. V rakouské metropoli aktuálně nemůžou být spokojenější. Svoji radost ještě umocnili v neděli, kdy přijel do hlavního města Rakouska bojovat o první příčku druhý Salzburg, místo vytyčeného cíle ale odjel s výpraskem 0:4. Pokud v něčem Vídeň dominuje, pak v zápasech na venkovních kluzištích. Z nich totiž Capitals letos neodjeli ani jednou s prázdnou!

Svěřenci bývalého hráče NHL Serge Aubina absolvovali v úterý pouze lehký trénink a již se plně soustředí na tzv. "Ost-Derby", jak v Rakousku zápasům mezi Znojmem a Vídní přezdívají. "Bude to velmi těžké. I když jsme vyhráli oba vzájemné duely této sezony, museli jsme vždy ukázat náš nejlepší hokej. Musíme navázat na výkon se Salzburgem, udržet koncentraci a plnit defenzívní povinnosti," uvedl pro klubový web Aubin.

Lídr tabulky přijede na jih Moravy se čtyřzápasovou šňůrou vítězství, během nichž dokonce třikrát vynuloval svého soupeře! "Znojmo má dobrý tým, hrají doma opravdu dobře. Naším cílem je samozřejmě protáhnout naši vítěznou sérii. Víme ale, že Znojmo hraje velmi rychle. Při přechodu z obranné třetiny do útočné jsou velmi nebezpeční. Navíc jde o derby, to znamená, že se musíme mít od samého začátku na pozoru více než obvykle," varoval obránce Aaron Brocklehurst.

Hosté budou ve středu postrádat zraněnou dvojici Patricka Petera a Maria Fischera. Chybět bude také Felix Maxa a Benjamin Nissner, již plní reprezentační povinnosti rakouské U20. S daleko většími problémy se ale musí potýkat Jiří Režnar, který stále postrádá pětici hráčů. Na rozsáhlou marodku se vedení rozhodlo reagovat angažováním Martina Podešvy, jeho start ale není jistý. "Jestliže se podaří vyřídit všechny formality, mohl by Martin nastoupit již ve středečním utkání proti Vídni," uvedl v pondělí sportovní manažer Rostislav Dočekal.

Znojmo je v opačné situaci jako jejich soupeř. Z posledních šesti zápasů vyhrálo pouze jediný, o to větší motivaci ale má zvítězit a zvětšit si sebevědomí. "Pokud se dostaneme do šancí, tak je musíme proměňovat. Nesmíme se nechat vylučovat, protože mají kvalitní přesilovky. To bude recept na to, jak Vídeň porazit," nastínil Jan Lattner. O tom, že nepůjde vůbec o lehký zápas hovořil i Michal Vodný: "Vídeň bude hrát hodně takticky, stejně jako naposled Bolzano. Nikam zbytečně nelétají, takže čekám těžký zápas po celých šedesát minut."

Organizační pokyny pro návštěvníky

Stadion otevře své brány v 18:30, pokladny budou v provozu od 16:30. Vzhledem k očekávanému zvýšenému zájmu vídeňských fanoušků jim bude tradičně kromě sektoru hostů vyhrazen také prostor v sektoru H za brankou. Majitelé permanentních vstupenek na tato místa budou mít rezervovány sedadla ve zbylé části sektoru H.

Prosíme fanoušky, aby v zájmu bezpečnosti všech návštěvníků dodržovali návštěvní řád, zákaz stání v uličkách na delších stranách tribun i nařízení týkající se zakázaných předmětů. Jejich seznam je k dispozici zde. Upozorňujeme zejména na zákaz vnášení plastových lahví. Na tento zápas budou kvůli bezpečnosti všech fanoušků uplatněna zvýšená bezpečnostní opatření. Děkujeme za pochopení.

» Vstupenky rezervujte a objednávejte zde.

TV přenos

Utkání bude přenášet rakouská televize SKY TV, zápas také lze sledovat prostřednictvím placeného streamu v produkci playo.tv, případně bude k dispozici textový online přenos.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
35 6 19 4 6 83:127

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo UPC Vienna Capitals
pozice v tabulce 8. 1.
body 35 58
aktuální forma Znojmo - Bolzano 1:3
Klagenfurt - Znojmo 2:4
Znojmo - Salzburg 1:2sn
Vídeň - Salzburg 4:0
Vídeň - Bolzano 6:4
Lublaň - Vídeň 0:5
nejproduktivnější hráč Libor Šulák, 18 bodů (4 + 14) Riley Holzapfel, 35 bodů (12 + 23)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 18 bodů (4 + 14) Ryan Connor McKiernan, 21 bodů (3 + 18)
brankáři Marek Schwarz (90,0 %) Jean-Philippe Lamoureux (91,8 %)
využití přesilovek 18,8 % 16,5 %
úspěšnost oslabení 82,2 % 79,2 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#33 Gergely Kincses, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí:#72 Damir Rakovic, #51 Marton Nemeth

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Šulák, Stehlík, Lakos A., McMonagle, Biro, Řezníček, Kadeřávek – Vodný, Plíhal, Špaček – Hughesman, Bartoš, Yellow Horn – Wronka, Pucher, Lattner – Csamangó, Šeda, Györi.
Lamoureux – Fraser, Bowman, Brocklehurst, McKiernan, Lakos P., Cuma, Hackl – Nödl, Vause, Rotter - Pollastrone, Holzapfel, Ferland - Wukovits, Sharp, Tessier – Bauer, Grosslercher, Bolterle.