Den před Vánoci jede Znojmo do Villachu

PO 22. 12. 2014
Vánoční putování znojemských hokejistů po Rakousku odstartuje v úterý cesta do Villachu. Utkání týmů s nejlepšími přesilovkami EBEL začíná v 17:30.
» Hvězda soupeře
Odchovanec Villachu Marco Pewal se do svého mateřského klubu vrátil před třemi roky. Před tím působil sedm sezón v Salzburgu a zahrál si i za reprezentaci.

Villach díky prosincovým výhrám stoupá tabulkou. Momentálně je nejlepším týmem tohoto měsíce, z šesti zápasů získal deset bodů. V nedělí porazil dokonce lídra soutěže ze Salzburgu. Hvězdou večera se stal brankář J. P. Lamoureux, který zneškodnil 48 puků a zaslouženě je nejlepším gólmanem ligy.

Trenér Hannu Järvenpää a jeho svěřenci chtějí na tyto výkony navázat také v úterý. "Víme o tom, že Znojmo hraje agresivně a je na tom fyzicky velmi dobře. To vše z něj dělá střelecky nebezpečný manšaft. Mají také výborné přesilovky, a proto si musíme dát pozor na fauly," říká před utkáním útočník Daniel Nageler.

Znojemští Orli po čtyřech prohrách v řadě porazili v neděli před více než třemi tisíci fanoušky maďarský Fehérvár, který by v případě bodového zisku proti Villachu mohli vystřídat na třetím místě v tabulce. "Orlí" derby se letos odehraje již potřetí, z výhry se doposud radovaly domácí týmy.

Pozitivní zprávou je návrat útočníka Jana Lattnera do sestavy. Trenéři však nadále nemohou počítat se službami Pavla Rosy, Jindřicha Abdula a kapitána Jiřího Berouna, jenž si odpykává třízápasový trest.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
18 8 7 0 3 61:64

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Villacher SV
pozice v tabulce 4. 7.
body 34 31
aktuální forma Znojmo - Fehérvár 3:2
Znojmo - Salzburg 3:4sn
Innsbruck - Znojmo 2:0
Salzburg - Villach 2:3sn
Fehérvár - Villach 4:1
Villach - Bolzano 4:1
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 31 bodů (12 + 19) Derren Haydar, 22 bodů (14 + 8)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 19 bodů (5 + 14) Gerhard Unterluggauer, 13 bodů (3 + 10)
brankář Chris Holt (90,97 %) Jean Philippe Lamoureux (92,75 %)
využití přesilovek 27,97 % 26,60 %
úspěšnost oslabení 76,61 % 84,55 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #7 Michael Graber, #19 Roland Kellner
Čároví rozhodčí: #89 Michael Hofstätter, #92 Lucas Plattner

Sestavy z posledních zápasů

Lamoureux – Pretnar, Brunner, Bacher, Waugh, Jarrett, Unterluggauer, Siutz, Kompain – Pewal, Hunter, Santorelli – Nageler, Alagič, Petrik – Lammers, Krog, Haydar – Leiler, Göhringer, Platzer.
Nechvátal (2. Holt) – Bořuta, Klimíček, Štach, Nemčík, Pavlikovský, Bača, Jass, Grof – Novák, Šeda, Havlík – Tomas, Bartoš, Rehuš – Špaček, Fiala, Číp – Podešva, Pucher.