Den D je tu, vybojují Orli čtvrtfinále?

PO 14. 2. 2011
<em>Znojmo</em> - Znojemští hráči odvrátili první postupový mečbol Benátek a nyní mají ke čtvrtfinále stejně blízko, resp. daleko, jako jejich soupeř. Série se přesouvá zpátky do Hostan arény na poslední pátý - rozhodující - duel. Orli sice nastoupí bez svých velkých a zkušených opor Hamana, Pláška a Horčičky, nic to ovšem nemění na faktu, že touží po postupu a jsou odhodláni jej docílit. Přijďte podpořit domácí tým v tomto důležitém a rozhodujícím boji. Zápas začíná tradičně v 17:30.

Vzájemné zápasy předkola, stav série 2:2

Jako noc a den. Tak rozdílné střetnutí sehráli svěřenci kouče Soudka na ledě Benátek nad Jizerou.

⇒  Lubomír Štach vstřelil u Jizery dvě branky

V tom prvním hozivě propadli a odnesli si z ledu debakl 1:7. Hosté sice začali skvěle, když se po brance obránce Štacha dostali rychle do vedení, ovšem poté přestali hrát, otěže zápasu převzal soupeř a nasázel nebohým Orlům rovných sedm branek. Po pátém gólu vystřídal Luboše Horčičku Ondřej Kacetl.

Stejný brankář se postavil mezi tři tyče i ke druhému utkání u Jizery a 27 úspěšnými zákroky pomohl svým barvám k výhře 2:1. Nutno vyzdvihnout vynikající výkon znojemských mladíků, kteří se museli obejít bez opor, jako jsou Radek Haman, Karel Plášek a Luboš Horčička. Za hosty vsítili góly znovu obránce Lubomír Štach a útočník Richard Jarůšek, obě trefy navíc přišly v přesilových hrách. Benátky dokázaly už jen snížit zásluhou trestného střílení, kterého se ujal Josef Skořepa a jako zkušený hráč jej proměnil.

Statistiky hráčů obou týmů

Nejproduktivnějším hráčem Benátek je trochu paradoxně obránce Michal Pavlů, který ve čtyřech duelech nasbíral 5 bodů (2 + 3). V bodování +/- je nejlepší jeho kolega David Kajínek (+ 5). Pozici nejtrestanějšího hráče zastává Petr Kolmann (12 TM). Gólman Tomáš Vošvrda si drží výbornou brankářskou úspěšnost (94,64 %) i gólový průměr (1,49).

Na straně Znojma je situace následující. Nejvíce bodů zatím nasbíral Martin Podešva (0 + 3), v bodování +/- se nejlépe vede dohromady pěti hráčům, kteří mají na svém kontě + 1. Nejtrestanějšími hráči jsou s osmi minutami Radek Haman a Tomáš Kolafa. Brankář Ondřej Kacetl drží úspěšnost 91,67 % a průměr 2,35.

Marodka před úterním zápasem

Kromě tří zmiňovaných matadorů, kteří v sobotu odjeli zpět do Plzně, by měl být znojemský tým takřka kompletní. Do jeho řad se vrátil i útočník Adam Havlík. Otazník visí akorát nad startem Aleše Staňka, který sice hrál v sobotu, ale v neděli již nenastoupil.

Sestavy z posledních utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl - David, Rangl, Pospíšil, Pláněk, Štach, Stehlík, Klimeš, Kolafa - Rachůnek, Říha, Komínek, Podešva, Vyletelka, Beroun, Lev, Bartoš, Trojan, Havlík, Lattner, Jarůšek.

HC BENÁTKY NAD JIZEROU: Vošvrda - Kolmann, Bendík, Vála, Pavlů, Ulrych, Niko, Kajínek - Kica, Bulíř, Kopic, Liška, Jánošík, Klimt, Skořepa, Jech, Jonák, Vařecha, Krejčík, Nevyhoštěný, Skalický.

Další série předkola play off

SK Kadaň - HC Rebel Havlíčkův Brod 1:3 (3:4p, 2:4, 4:3, 3:6)
HC Vrchlabí - HC Berounští Medvědi 3:1 (4:0, 2:3, 3:0, 3:0)
SK Horácká Slavia Třebíč - HC VCES Hradec Králové 1:3 (1:3, 2:5, 4:1, 2:4)