David Bartoš: Byla to ubojovaná výhra, musíme dávat více branek

Rozhovory
ST 26. 10. 2016
Znojemský odchovanec David Bartoš přidal ve středečním utkání svoji třetí trefu v sezóně a dopomohl tak značnou měrou k těsné výhře nad Fehérvárem. V utkání nastoupil v útočné formaci po boku cizinců Da Costy a Yellow Horna.

Jak hodnotíte zápas s Fehérvárem?
Byla to ubojovaná výhra. Stálo nás to hodně sil, ale o to cennější jsou ty tři body. V první půlce zápasu jsme nebruslili, nebylo to ono. Koledovali jsme si o góly. Ve třetí třetině jsme se už trochu rozjezdili a dali gól. To se cení.

Nastoupil jste v útoku s cizinci. Po jedné straně jste měl Francouze Da Costu, po druhé Kanaďana Yellow Horna...
Ta hokejová řeč je všude stejná. Teddy umí i pár věcí polsky, což je podobné češtině, takže se domluvíme. Vždycky si řekneme, co chceme hrát a pak se jen doplňujeme. Není s tím vůbec problém.

Jaký byl návrat Coltona do kabiny?
Zatím nebylo na nic čas (smích). Všichni jsme rádi, že je tu. Je tedy škoda, že mu to v té Plzni nevyšlo. Víme, co tu loni odvedl. Nemůžeme si ale myslet, že když přijde, tak se všechno otočí a dáme pět gólů. Musíme makat zápas od zápasu.

Výsledky v poslední době jsou hodně vyrovnané. Stojí to hodně sil?
Ano, ale když na konci berete tři body, tak se regeneruje lépe. Myslím si, že je to cennější, než jasná výhra 5:1. Musíme v dalších zápasech hrát lépe a dávat více branek, aby byl ten závěr klidnější.

Rozlosování je teď hodně našlapané. Jak je to pro vás osobně náročné?
No, ty dva zápasy hned po sobě jsou těžké. Myslím si ale, že jsme všichni profesionálové a máme na regeneraci dostatek prostoru. Je teprve začátek sezóny, takže to zatím zvládáme dobře. Třikrát jsme teď doma vyhráli a musíme na to ve čtvrtek v Salzburgu navázat.

Hraje se vám takto lépe, než kdybyste měl třeba týden odpočívat?
To ano. Myslím si, že to tak má každý. Člověk je alespoň v zápasovém rytmu. Navíc když se vyhraje, tak je to o to lepší. Mám to raději, než kdybych měl týden trénovat a čekat na zápas.

Ve čtvrtek vás čeká soupeř z opačného konce tabulky. Co od něj očekávat?
Proti Salzburgu už hrajeme několik let. Bude to více méně stejné. Rychle bruslí, navíc hrají doma, takže je ženou lidi. První zápas jsme s nimi prohráli, takže jim máme co vracet. Navíc ještě to loňské finále. Bude to rychlý a svižný hokej. Doufám, že to urveme.